banner461
banner195

Ünver, Acayip Şamata Yaparım, Cem Yılmazı Bile Geçerim

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, 9 Yıldır sürdürdüğü okul konferanslarında ilginç ifadeleriyle de dikkat çekmeye devam ediyor.

Ünver, Acayip Şamata Yaparım, Cem Yılmazı Bile Geçerim
24 Nisan 2013 Çarşamba 10:53

banner143
banner134

 Önceki gün Özel Altınyıldız Kolejinde okul konferanslarını sürdüren ve Çevre bilinci ve yerel yönetimlerin çalışmalarına değinen Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, öğrencilerin dikkatini üzerine çekmek için ilginç sözlerde bulunmaya devam etti.

Öğrencilerin konferans esnasında esnemeye başlaması durumunda konferansı bitireceğini kaydeden Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, böyle bir durumda acayip şamata yapabileceğini ve hatta ünlü Şovmen Cem Yılmaz’ı bile bu konuda geçebileceğini dile getirdi.

Konferansında ilginç anekdotlarda veren Başkan Ünver, bir İngiliz vatandaşının 400 ile 600 kelime arasında günlük konuşmalarında kullandığını, ancak İngilizce den Türkçeye geçen kelime sayısının 1472 olduğunu ifade etti. Bu konuyu bir dönem Milli Eğitim Bakanına bile ilettiğini söyleyen Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Milli Eğitim Bakanının verdiği örneklerle anlattığı bu duruma 10 dakika aralıksız güldüğünü de söyledi.

Türk insanı olarak İngilizce öğrenmemenin güçlüğünün her zaman karşımıza çıktığını söyleyen Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, bu kadar yabancı kelimenin bulunduğu bir dil içerisinde yabancı ülkeye gittiğimizde bir tuvaletin yerini bile soramadığımızdan dert yandı.

Aslında eğitim sistemindeki sıkıntılar nedeniyle bu güçlüklerle karşı karşıya kalındığını da söyleyen Başkan Ünver, böyle bir sistem içerisinde öğrencilerin hemen hemen her konuda kendilerini iyi yetiştirme çabası içerisinde olmalarının gerekliliğine dikkat çekti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
forza - 5 yıl önce
10 dakika aralıksız gülmek tabiki kolay bir iş değil.nasıl ben bilmiyorum bunu demiştir.
Avatar
bilirim - 5 yıl önce
o kadarını yaparsın artık. şaşırmadım...
Avatar
ben de oradaydım. - 5 yıl önce
öğrenci esnemedi.konunun ciddiyetini belirtmek için söyledi.öğrenciler pür dikkat konferansı dinledi.başkan da altınyıldızlılara teşekkür etti
Avatar
Bilen varsa söylesin - 5 yıl önce
arkadaşlar hasan başkanı çok zayıflamış görüyorum. hayra alamet bir zayıflama değil. hasta falan mı? bilen varsa söylesin.
Avatar
yekpare - 5 yıl önce
yemediğinden, yese zayıflamaz.perhizde demek ki.