banner461
banner195

Ünver: “ Bayramlar, Birlik Ve Beraberliğin Zirve Günleridir”

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver: “ Bayramlar, Birlik Ve Beraberliğin Zirve Günleridir” dedi.

Ünver: “ Bayramlar, Birlik Ve Beraberliğin Zirve Günleridir”
08 Eylül 2016 Perşembe 09:54

banner143
banner134
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver: “ Bayramlar, Birlik Ve Beraberliğin Zirve Günleridir”
 
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, bayramlarıninananlar arasında sevgi,saygı ve kardeşlik duygularının pekiştiği, birlik ve beraberliğin en üst düzeyde sağlandığı müstesna günler olduğunu belirtti.
 
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, 12 Eylül Pazartesi günü başlayacak mübarek Kurban Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
 
Mesajında, bayramların güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, insanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygının geliştiği, dostluk ve kardeşlik hislerinin güçlendiği günler olduğunu vurgulayan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver,  bütün bu değerleri barındıran dinimizin en anlamlı günlerinden biri olan Kurban Bayramı’nın özellikle yardımlaşma ve paylaşmayı da ifade ettiğini kaydetti.
 
İslam dinini hak din bilen ve bu safta bulunan tüm insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği  ve birlik ve beraberliğin zirve günleri olarak dadeğerlendirilen  bayramların, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları ve  kardeşlik içerisinde kucaklaştıkları huzur ve bereket günleri olduğunu vurguladı.
 
Milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, toplum hayatında millet olma şuurunun da şekillendiği ve  kuvvetlendiği gönül günleri olarak da ele alınan bir Kurban Bayramı’nı,  gönül coşkusu içerisinde Nevşehirli vatandaşların idrak etmesi çağrısında bulunan Ünver, mesajında daha sonra şunları kaydetti. “Rahmet deryasında gönüllerin sevgiye perçinlendiği böylesine anlamlı bir bayramı, tüm vatandaşlarımızın ,kalplerinde sevgi seline dönüşerek yaşamalarının gerektiğine inanıyorum. Özellikle son günlerde artan terör olaylarının arasında buruk bir bayram idrak ediyoruz. Birliğimize, Dirliğimize ve İriliğimize karşı gerçekleştirilen hain saldırılarda şehadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerken, gazilerimize de acil şifalar vermesini rabbimizden niyaz ediyorum. Gönüllerimizde daima yaşayacak vatan şehitlerimizin geride bıraktığı ailelerine bir kez daha Sabr-ı Cemil diliyorum. Böyle  mübarek bayram günlerin yüzü suyu hürmetine rabbimizin,  inanan insanların bir ve beraberliklerini güçlendirmesini dilerken yine inananların , çaresiz, yardıma muhtaç nice insanları hatırlamalarına da bir vesile olacağına inandığım böylesine anlamlı günleri vatandaşlarımızın en iyi bir şekilde değerlendirerek geçirmelerini temenni ediyorum. Bu vesile ile başta Nevşehirli vatandaşlarımız olmak üzere tüm İslam Aleminin mübarek Kurban Bayramlarını tebrik ediyor, en içten sevgi ve saygılarımı iletiyorum.”

 
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.