banner461
banner195

Ünver, Gençlerle Bir Arada

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, yarının Türkiye’sinde görev alacak gençlerin her alanda kendilerini geliştirmeleri ve yeniliklere açık bir birey olarak yetişmeleri için ellerinden gelen her çabayı harcadıklarını söyledi.

Ünver, Gençlerle Bir Arada
13 Şubat 2016 Cumartesi 12:13

banner143
banner134
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, yarının Türkiye’sinde görev alacak gençlerin her alanda kendilerini geliştirmeleri ve yeniliklere açık bir birey olarak yetişmeleri için ellerinden gelen her çabayı harcadıklarını söyledi.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Ulusal Gençlik Parlamentosu’nun 14 ili kapsayan İç Anadolu Bölgesi toplantısına  katılarak gençlerle sohbet etti.

 

Nevşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Muhammed Koçak ve üyelerinin de organizasyonu ile  Nevşehir Anadolu Otelcilik ve Meslek Lisesi Uygulama Oteli salonunda düzenlenen Ulusal Gençlik Parlamentosu İç Anadolu Bölgesi toplantısında gençlerle bir araya gelen Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, gençlerin düşündükleri her şeyi açık bir şekilde ifade etmesinin gerektiğini belirterek ‘Hayallerinizin peşinden gidin’ mesajı verdi.

 

Ünver, 2004 yılında Nevşehir Belediye Başkanı olarak göreve geldiğinde ilk ortaya koyduğu çalışmalardan birinin ARGE birimi oluşturmak olduğunu  belirtti. Ünver : “ O dönemde genellikle memurlar açısından da bir sürgün yeri olarak değerlendirilen ARGE ler, gelişmiş toplumlar ile  büyük sanayiye sahip olan ülkelerde ciddi bir potansiyel oluşturuyordu. Gerek merkezi hükümetler ve gerekse yerel yöneticilerle özel sektörün önemli bütçeler ayırdıkları ARGE ler ortaya koydukları yeni düşüncelerle toplumların yaşam düzeyini artırıcı çalışmalara imza atıyorlardı. Nevşehir Belediyesi olarak ARGE oluşturduktan sonra kesinlikle onlara mesai koymadık, her tür mühendislik biriminden genç arkadaşları ARGE ye dahil ettik ve elbette bunun meyvesini tüm şehir olarak almaya başladık. Arkadaşlarımız bir çok projeye imza attı. Bunlar içerisinde 10 milyon Euro bütçeli Atık Su Arıtma Tesisi projesi idi ve bu projede dünya birinciliği kazandı. Yüzde 75 ini AB’nin ilgili fonlarından sağlayıp, yüzde 25 lik bir bütçeyi de biz işin içine kattık ve dünyanın en modern Atık Su Arıtma Tesisi’ nden birine sahip olduk. Daha sayamadığım bir  çok projeye imza atıldı ARGE miz tarafından. Kimi zaman ortaya konulan   yenilikler insanın gözüne, bazen ruhuna, bazen beynine hitap eder. Biz gençlerin ürettiği fikirlere büyük bir önem veriyoruz.  Gençler , sizlerin  ürettiği  fikirlerin  oldukça önemli olduğuna inanıyorum.  Düşündüklerinizi ifade etmekten endişe etmeyin. Ve sürekli hayallerinizin peşinden gidin ”dedi. 

 

Toplantıda daha sonra  gençlerin yerel yönetimlerdeki çabalarına yaptığı katkılardan dolayı Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’e teşekkür plaketi takdim edildi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.