banner461
banner195

Ünver,“ Miraç kandili, inananlara hayırlar getirsin”

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Cenab-ı Allah’ın, Hazreti Peygambere feyz ve bereketlerle dolu şekilde yaptırdığı mukaddes yolculuğun bir adı olarak da bilinen Miraç’ın, ülke insanlarının birlik ve beraberliğini daha da güçlü kılmasına vesile olması temennisinde bulundu.

Ünver,“ Miraç kandili, inananlara hayırlar getirsin”
14 Mayıs 2015 Perşembe 09:38

banner143
banner134
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver,  Cenab-ı Allah’ın, Hazreti Peygambere feyz ve bereketlerle dolu şekilde yaptırdığı mukaddes yolculuğun bir adı olarak da bilinen Miraç’ın, ülke insanlarının birlik ve beraberliğini daha da güçlü kılmasına vesile olması temennisinde  bulundu.


Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver 15 Mayıs Cuma gününü,16 Mayıs Cumartesi gününe bağlayan gece idrak edilecek Miraç kandili münasebetiyle bir tebrik mesajı yayınladı.

Peygamber Efendimiz (sav)’in tüm insanlığı İslâm’a davet döneminin en zor yıllarında,  bir gece Mescid-i Aksâ’ya, oradan da semaya yaptığı pek çok ilahi hikmet, sır ve bereketi içinde barındıran kutlu yolculuğun adı olarak da isimlendirilen Miraç ile, Peygamber Efendimiz (S.A.V.) için zaman ve mekanın da sahibi Yüce Mevlâ’nın sonsuz kudretini müşahede etme ve onun desteğine mazhar olarak risalet görevinde manevi güç kazanma vesilesi ve  müslümanlar için de,  Allah’a ve Hz. Peygamber’e bağlılığı pekiştiren bir imtihan olduğuna vurgu yaptı.

Ünver, inananları birbirine yakınlaştıran, sevgi ve muhabbet ortamını geliştiren böylesine önemli gün ve gecelerin çok iyi bir şekilde değerlendirilmesinin ,birlik ve beraberliğin kalıcı bir şekilde sağlamlaştırılması için bir vesile olduğu inancını taşıdığını kaydetti.

Ünver, bu vesile ile halkımız başta olmak üzere tüm inananların mübarek Mirac Kandillerini en içten bir şekilde tebrik ettiğini belirterek, Miraç Kandili’nin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ESENTEPENİN YOLLARINADA PARKE GETİRSİN - 3 yıl önce
dalga geç bakalım milletle.sultan süleymana kalmadı hasan paşa.esentepenin yollarından haberin var mı?