banner461
banner195

Ünver “Miraç Kandilinin Birlik Ve Beraberliğimizi Daha Da Güçlendirmesini Diliyorum

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Alemlerin rabbi Ceha-ı Allah’ın Hazreti Peygambere, feyz ve bereketlerle dolu şekilde yaptırılan mukaddes yolculuğun bir adı olarak da bilinen Miraç’ın, ülke insanlarının birlik ve beraberliğini daha da güçlü kılmasıni temennisinde bulundu.

 Ünver “Miraç Kandilinin Birlik Ve Beraberliğimizi Daha Da Güçlendirmesini Diliyorum
05 Haziran 2013 Çarşamba 11:53

banner143
banner134
 Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver 5 Haziran Çarşamba gününü 6 Haziran Perşembe gününe bağlayan gece idrak edilecek Miraç kandili münasebetiyle bir tebrik mesajı yayınladı.
Peygamber Efendimiz (sav)’in tüm insanlığı İslâm’a davet döneminin en zor yıllarında,  bir gece Mescid-i Aksâ’ya, oradan da semaya yaptığı pek çok ilahi hikmet, sır ve bereketi içinde barındıran kutlu yolculuğun adı olarak da isimlendirilen Miraç ile, Peygamber Efendimiz (sav) için zaman ve mekanın da sahibi Yüce Mevlâ’nın sonsuz kudretini müşahede etme ve onun desteğine mazhar olarak risalet görevinde manevi güç kazanma vesilesi, müslümanlar için ise Allah’a ve Hz. Peygamber’e bağlılığı pekiştiren bir imtihan olduğuna dikkat çekti. 
 
Ünver mesajında daha sonra şunları kaydetti,  “İnsanlarımızı birbirine yakınlaştırıp kaynaştıran, saygı, sevgi ve  muhabbet halkasını daha da sağlamlaştıran böyle mukaddes günler, inanıyorum başta inananlar olmak üzere tüm dünya insanlarının barış, dostluk ve sevgi ilişkilerinin de artmasına vesile olur. Bu mübarek gece öyle inanıyorum ki, her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz birliğimizin, dirliğimizin ve güçlü sevgi bağlarımızın daha da üstün düzeyde gelişmesine vesile olur. Bu vesile ile tüm halkımızın ve tüm dünya inananlarının mübarek Miraç kandillerini tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’dan temenni eder ,değerli halkımıza saygılarımı sunarım.”

Nevşehir Belediye Başkanı
            Hasan ÜNVER

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.