banner461
banner195

Ünver : “ Öğretmenler , Bilgi Toplumunun Mimarlarıdır”

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Türkiye’nin dünyanın her alanda gelişmiş ülkeleri arasında hak ettiği yeri almasında öğretmenlerin önemli bir güç oluşturduğunu belirtti.

Ünver : “ Öğretmenler , Bilgi Toplumunun Mimarlarıdır”
23 Kasım 2015 Pazartesi 08:50

banner143
banner134
 Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Türkiye’nin dünyanın her alanda gelişmiş ülkeleri arasında hak ettiği yeri almasında öğretmenlerin önemli bir güç oluşturduğunu belirtti.

 

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ e  TBMM tarafından verilen Başöğretmenlik unvanını kabul ettiği gün olan  ve  24 Kasım 1981  yılından beri de her 24 Kasım günü kutlanan  Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

 

Her şeyden önce özveri ve fedakârlık mesleği konumundaki öğretmenliği kutsal olarak değerlendirdiklerini ifade eden Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver mesajında şunları kaydetti: “Gerek bugünün ve gerekse geleceğin güçlü Türkiye’sinin şekillenmesinde öğretmenlerimizin de ciddi çabalarının varlığı,  her zaman için bizleri mutlu etmektedir. Eğitimin bir toplumun her alanda kalkınmasının temelinde yatan en önemli değer olduğunun bilinci içerisindeyiz. Dünya tarihinde yüzyıllar boyunca kadim  medeniyetler kuran büyük Türk Milletinin, belirlenen hedefleri yakalamalarında eğitime fazlasıyla önem verdiklerini görüyoruz. Şanlı tarihinde sadece dini konularda değil, fen bilimlerinde  ve çok çeşitli sanat dallarında yaşadığı  çağını aşan buluşlara ve icatlara isimlerini gururla yazdıran bir büyük medeniyete sahip olan bizlerin, hızla küreselleşen dünyada  eğitimin ışığı ile daha modern ve çağdaş bir hayat sürme yönünde ciddi olarak çalışmamız gerektiğine inanıyoruz.  Yaşadığımız yüzyılda , bilgi ve teknolojiyi elinde bulunduran milletler, günümüzde uygar birer toplum olarak değerlendirilmektedir. Bilgiye giden yolun da en önemli temel taşı öğretmenlerimizdir. Öğretmenlerimizin her alanda kalkınan ve büyüyen Türk toplumunu ortaya çıkartmaları yönünde yaptıkları çalışmalar büyük bir önem taşımaktadır. Öğretmenlerimizi sadece bir güne değil, tüm yıl boyunca minnet ve şükranla anmamız gerekiyor. Büyük bir fedakârlık örneği de veren öğretmenlerimizi böylesine önemli olan günlerini kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum ”


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.