banner461
banner195

Ünver: Sertbakan’ın Ölümü ,Nevşehir Basını İçin Büyük Bir Kayıp

Nevşehir Belediye Başkanı Ünver: “Gazeteci Mustafa Sertbakan’ın Ölümü ,Nevşehir Basını İçin Büyük Bir Kayıp” dedi.

Ünver:  Sertbakan’ın Ölümü ,Nevşehir Basını İçin Büyük Bir Kayıp
14 Ağustos 2016 Pazar 14:46

banner143
banner134
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, genç yaşta vefat eden  gazeteci dostu  Mustafa Sertbakan’ın  Nevşehir basını için de büyük bir kayıp olduğunu belirterek, Sertbakan’ın ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak dün gece hayata gözlerini yuman Nevşehir basınının önemli isimlerinden Mustafa Sertbakan’ın ölümü nedeniyle taziye mesajı yayımladı.
Gazetecilik yaptığı dönemlerde tanıdığı ve sonrasında belediye başkanlığı döneminde de hizmete kazandırdığı Radyo Mega FM’de belirli aralıklarla sohbetlere katıldığı Gazeteci Mustafa Sertbakan’ın ani ölümünden büyük bir üzüntü duyduğunu dile getiren Ünver  mesajında şunları kaydetti. “ 47 yaşında kayıp  ettiğimiz sevgili kardeşimiz Mustafa Sertbakan’ın bu ani ölümü beni derinden üzdü. Değerli kardeşim Mustafa Sertbakan’aCenab-ı Allah’dan rahmet, kederli ailesi ,sevenlerine  ve Nevşehir basınında görev yapan arkadaşlarımıza Sabr-ı Cemil niyaz ediyorum. “
Mustafa Sertbakan , mesleğe 1984 yılında Yeni Asya Gazetesi’nin çıkardığı ‘Can Kardeş’ isimli derginin Nevşehir Muhabirliği ile başladı.
 Nevşehir’de  haftalık olarak yayınlanan ilk renkli ofset  gazetesi olan ‘Haber 50 “ gazetesini  de çıkartmaya başlayan Sertbakan, Nevşehir’de ilk TV yayınını yapan isimlerden biri oldu.Uzun yıllar Hürriyet Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı muhabirliği de yapan Sertbakan 1994 yılından beri de yerel olarak Nevşehir’de yayın yapan Nevşehir Mega FM Radyosunun sahipliği ve Genel yayın Yönetmenliğini yapıyordu.
Evli ve 3 çocuk babası olan gazeteci Mustafa Sertbakan Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu üyesi idi.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.