banner461
banner195

Ünver; “Türkiye Çok Büyük İmtihanın Eşiğinde”

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Türk Milleti’nin istikrarı ve çocuklarımızın istikbâli için, 16 Nisan’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylamasının vazgeçilmez  bir önem taşıdığını söyledi.

Ünver; “Türkiye Çok Büyük İmtihanın Eşiğinde”
05 Nisan 2017 Çarşamba 18:42

banner143
banner134
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Türk Milleti’nin istikrarı ve çocuklarımızın istikbâli için, 16 Nisan’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylamasının vazgeçilmez  bir önem taşıdığını söyledi.

Ünver: “Bağımsız ,hür, ve kendi geleceğimize karar veren bir Türkiye’ mi ?,yoksa yabancı ülkelerin çorbada bizim de tuzumuz bulunsun diyerek,  çorba kazanına çevirdikleri bir Türkiye’mi ?. 16 Nisan’da halkımız bunun imtihanını verecek. “ dedi.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver yaptığı açıklamada , 16 Nisan’da Türk Milleti’nin bundan sonraki süreç içerisinde kalıcı bir yönetim sistemini kabul edip etmeyeceğinin  oylayacağını ifade etti

Ülkemizin İstiklâli, istikrarı, ve çocuklarımızın istikbâli adına  16 Nisan halk oylaması bir dönüm noktası  olarak değerlendiren Nevşehir  Belediye Başkanı Ünver daha sonra şöyle konuştu: “  Türkiye, 16 Nisan’da çok büyük bir imtihanın eşiğinde. 16 Nisan’da sandık başına gidecek vatandaşlarımız için iki  tercih var.

Bağımsız, hür, kendi geleceğine karar veren, ayak oyunlarına mağlup olmayan, herhangi güçler tarafından  teslim alınamayan, alnı açık,  başı dik, ekonomisi düzgün  bir ülke olarak mı yoluna devam edecek? . Yoksa  Almanın, Fransızın, Danimarkalının  İsviçrelinin, Belçikalının, Norveçlinin, ABDlinin müdahil olduğu; ‘Çorbada bizim de tuzumuz bulunsun’  deyip ülkeyi çorba kazanı gibi karıştırdığı bir ortam mı olacak.? 16 Nisan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylamasının özeti bu. “ dedi.

Kalıcı bir yönetim sisteminin kurulmasının istikrarlı şekilde gelişen, büyüyen Türkiye için en temel prensip olduğunu aktaran Ünver  ‘  Allah şimdiki bu yönetim kadrosunu başımızdan eksik etmesin. Ama insanlar fani.   Baki olan sistemlerdir vekurumsal  yapılardır. Şayet sistemleri düzgün kurabilirsek , bunun için mücadele verebilirsek, hangi siyasi görüşten olursak olalım, hiç ama hiç önemli değil.

Ülke bizim olsun, ülke bağımsız olsun, ülkenin bayrağı dalgalansın, ezanı dinmesin, içerisinde ne yaparsanız yapın. Ama ülke sizin değil, ülke bağımsız değil, bir takım hegomanyalar, bir takım ayak oyunları, bir takım çıkar grupları, ‘ üç kuruşa memleketinin bayrağını satacak kalitedeki işadamları atını oynatmaya devam etsin’ diyorsanız, o zaman yol belli, onun da tercihi var. Allah insanları yaratırken, kainatı yaratırken, cenneti cehennemi yaratırken yolları da çift yaratmış. İrade ile tercih hakkını size vermiş.

Bu iyi, bu kötü, şu gidişatın sonu cennete, bu gidişatın sonu cehenneme çıkar demiş. Bunu Cenab-ı Allah , Kuran-ı Kerim’de anlayacağımız  bir şekilde izah etmiş, Allah’ın Rasulü’ de defalarca bunu dile getirmiş. “ diye konuştu.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.