banner461
banner195

Ünver ve Ekibinden Nevşehir’e 170 Milyon Liralık Yatırım

Nevşehir Belediyesi bahar aylarıyla birlikte ilimize yepyeni yatırımları kazandırmaya devam ediyor.

 Ünver ve Ekibinden Nevşehir’e 170 Milyon Liralık Yatırım
02 Mayıs 2015 Cumartesi 16:59

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Belediyesi bahar aylarıyla birlikte ilimize yepyeni yatırımları kazandırmaya devam ediyor.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, önümüzdeki günlerde başlatılacak çalışmalarla birlikte Nevşehir’e 170 Milyon liralık yeni bir yatırımı kazandırmayı planladıklarına dikkat çekti.

Bu yaz döneminde Nevşehir’in içme suyu, yağmur suyu, kanalizasyon hatlarının tamamen yenileneceğini söyleyen Başkan Ünver, bu çalışmaların tamamlanmasının ardından ise il merkezindeki tüm yolların sıcak asfalt ile kaplanacağını dile getirdi.

Göre yolu üzerindeki külliyenin çalışmalarının hızlandırılacağına değinen Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, bu alanda Osmanlı yadigarı dev bir eserin ilimize kazandırılacağını ifade etti.

Söz konusu alanda 200 dönümlük bir arazi üzerinde park çalışması yapılacağını ve bu alanda da bir kongre merkezinin inşa edileceğini de kaydeden Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, “Bahar dönemi ile birlikte Nevşehir belediyesi olarak öncelikle Külliyemizin inşaatını hızlandıracağız. Şu anda içme suyu arıtma tesisimizin inşaatı devam ediyor. Bu yaz şehrimizin bütün içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarını yeniliyoruz. Bu saydığım yatırımlar 170 Milyon liralık bir yatırım. Bu çalışmalarımızı tamamladıktan sonra hedefimiz Şehrimizin yollarının tamamını sıcak asfalt ile kaplamak olacak. Kaldırımlarımızı yeniden yapacağız. Modern bir dünya kenti olarak Nevşehir bu çalışmaların ardından ortaya çıkmış olacak. Külliyemizin bulunduğu alanda okullarımız yapılıyor. Benim en büyük hayallerimden biriydi bu çalışma. Külliyenin altında bir konferans salonu ve kütüphanesi, eğitim merkezi, altında yine gasilhane ve gusülhanesi, Osmanlı yadigarı bir yapı olacak. Bu dönemin eseri olarak Nevşehirlilerimizin katkılarıyla bu projeyi hayata geçireceğiz. Külliyenin hemen üstünde Huzur konağımızın inşaatına başlayacağız. Bu alanda 200 dönümlük bir park çalışması da yapacağız ve içerisinde de yine bir kongre merkezi olacak” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
yalcın - 3 yıl önce
parke taşta para kalmadı heralde :)

bizim millet uyanık olsa biraz bir dakka tutmaz bu adamı.. zamanında parke taşını yaparken tamiri oluyor fiyat uygun diyodu şimdi asfalt diyor para kazandı heralde ...sen bu yaz belediye sarayını bitir önce
Avatar
serin - 3 yıl önce
i̇lk yil oyumu si̇ze verdi̇m pi̇şman deği̇li̇m ama di̇ğer yillar i̇çi̇n bunu söyleyemeyeceği̇m.çünkü memleketi̇ köye çevi̇rdi̇ni̇z.saçma sapan kavşaklar özelli̇kle kezarlik çikişi.trafi̇k ve parkeli̇ yollar.kale etrafi felaket kötü
Avatar
hakkı - 3 yıl önce
Yalan yapmayacak seçim yalanı
Avatar
hizmet - 3 yıl önce
Gecen yazda baya çalıştı başkanım,refüjlerdeki çiçekleri yeniledi,170 milyon diyo, harcıcam diyor,hadi balım başkanım hayırlı işler???
Avatar
hasan - 3 yıl önce
Kaç yılda bu kadar harcanacak. 4 yıllık bütçe rakamı mi bu
Avatar
ben - 3 yıl önce
başkanım asvalt yol nevşehire çokmu görüyorsunuz kaldırımlar neden büyük şehirlerdeki gibi yürünecek kalitede değil
Avatar
kurt canli - 3 yıl önce
O kulliye ve parklarin yapilacagi nigde yolu kenari sel yatagidir. Sn. Unver nevsehirli olmadigi icin bilmez. İleriki yillarda eski seller gibi bir sel gelirse o kulliyeyi sulusaraydan toplarsiniz. Selin gelmeyecegini kimse garanti edemez. Kaldiki bolgedeki alan bir kurus odemeden kamulastirildi. Yani gasbedildi. Ornek, 7 donum yere karsilik 4 tane ucu yuzlerce hissedarli parsel verildi! Allah adami carpar. Bu rantin hesabi bir gun sorulacaktir. Boyle bir arsaya 7000 kisilik cami yapin. Mubarek olsun!
Avatar
ümitsiz - 3 yıl önce
merkez dönüşümden bahsedilmemiş geçenki haberlerde yalandır seçim geliyorya