banner461
banner195

Ürgüp Ayvalı Bahçeli arası köprü projesi hazır

Nevşehirn Ürgüp ilçesi Ayvalı ile Bahçeli köylerini birleştiren köprünün yapımı için geçtiğimiz günlerde kuruldan geçen projede hazırlıklar tamamlandı.

Ürgüp Ayvalı Bahçeli arası köprü projesi hazır
02 Ekim 2013 Çarşamba 17:23

banner143
banner134

 Ayvalı ile Bahçeli köylerini birleştiren köprünün yapımı için geçtiğimiz günlerde kuruldan geçen projede hazırlıklar tamamlandı.

2,5 aylık tatilin ardından Ankara’ya giden Nevşehir Milletvekili Av. Murat Göktürk tatil süresince köyleri gezerek not aldıklarını, bunlardan ilk sırada da yılların kanayan yarası Ayvalı ve Bahçeli Köyleri arasındaki yolun köprü yapılarak çözümü olduğunu ifade ettiler.

Köprünün mimari projesinin tamamlandığını ifade eden Göktürk, köprünün yapım ihalesi için çalışmaların devam ettiğini müjdeledi.

Köprünün kuruldan geçmesinden sonra özellikle Ayvalı ve Bahçeli Köylerinde büyük mutluluk duyduklarını muhtarlar aracılığıyla kendine iletildiğini belirten Göktürk kısa sürede çalışmaların başlama noktasına geleceğini belirterek Başbakanımızın yolunda 2023 vizyonuna bölgemizi diğer vekillerimiz Ebubekir kardeşim ve A. Erdal Feralan Ağabeyim ile el ele hazırlıyoruz. dedi.

Yolun bir memleketin medeniyetinin göstergesi olduğunu Ak parti iktidarı dönemlerinde fiili olarak görülebildiğinin altını çizen Murat Göktürk Avanos - Ürgüp arasındaki turizm yolunun ve çevre düzenlemesinin de devam ettiğini sözlerine ekledi.




Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Refik Başaran - 5 yıl önce
yerinde bir hizmet , emeği geçenlere teşekkür
Avatar
Mıustafa korkmaz - 5 yıl önce
yolumuz herkese hayırlı olsun,emeği geçenlere teşekkür ederiz
Avatar
Zafer POLAT - 5 yıl önce
haritada görünen ama yerinde köprü olmayan bir vakaydi eninde sonunda köprüye kavuşuldu esasen. uğraş verenden allah razi olsun
Avatar
hasan yıldıran - 4 yıl önce
Eeee ya bizim ev ne olacak bahcenin yarisini yola aliyorlar