banner461
banner195

Ürgüp Ayvalı Köprüsü % 80 Oranında Tamamlandı

Ürgüp İlçesi Ayvalı-Bahçeli Yolu Köprü Yapım işine İl Özel İdaresinin yaptığı ihale ile Müteahhit Firma aracılığıyla başlanılmıştı. 2014 yılının sonlarında başlanılan köprü yapım işi %80 oranında tamamlandı.

Ürgüp Ayvalı Köprüsü % 80 Oranında Tamamlandı
17 Aralık 2015 Perşembe 13:28

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Ürgüp İlçesi Ayvalı-Bahçeli Yolu Köprü Yapım işine İl Özel İdaresinin yaptığı ihale ile Müteahhit Firma aracılığıyla başlanılmıştı. 2014 yılının sonlarında başlanılan köprü yapım işi %80 oranında tamamlandı.

Köprü Yol Yapımını yerinde görmek ve incelemelerde bulunmak üzere Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İsmail Cihan bölgeye giderek yetkililerden bilgi aldı.

Alınan bilgi doğrultusunda daha önceden de bilindiği üzere Ayvalı-Bahçeli yolu köprü uzunluğunun 90 metre genişliğinin ise 9 metre olduğu görüldü. Köy halkının daha önce ulaşımda sıkıntı çekmesi sebebiyle yeni yapılan köprü ile köy halkının ulaşımdaki sıkıntısının giderilmesi amaçlandı.  

Önceki yıllarda her iki köy halkının hayalini kurduğu Ayvalı-Bahçeli Köprü Yol Yapım işinde yine İl Özel İdaresi olarak bir ilkin gerçekleştirilmesi Nevşehir Valiliği ve İl Özel İdaresi adına gurur kaynağı oldu. 

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İsmail Cihan, “Bütün köylerimizin isteklerini gerçekleştirmenin, İl Özel İdaresinin asli görevi olduğu bilinciyle hizmet yolunda her zaman bir adım daha önde olacağımızın kararlılığıyla çalışmalarımıza devam etmekteyiz” dedi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.