banner461
banner195

Ürgüp Belediyesi Bir İlke İmza Atıyor

Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde belediye 57 yıllık alt yapıyı yeniliyor. İçme suyu ve Kanalizasyon şebekesi yarım asır sonra yeniden düzenleniyor.

Ürgüp Belediyesi Bir İlke İmza Atıyor
14 Mart 2013 Perşembe 17:58

banner143
banner134

 Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, 2012 Yılının Ürgüp’ün yılı olacağını daha önceki açıklamaları esnasında belirttiklerini, geçtiğimiz yılın yapılan çalışmalarla Ürgüp ilçesinin yatırım yılı olduğunu dile getirdi.

2013 Yılında da Ürgüp ilçesinin geleceği açısından son derece önemli çalışmalara imza atmayı sürdüreceklerini kaydeden Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, “2012 Yılı Ürgüp’ümüzün yılı olacak demiştik. Geçtiğimiz yıl bu yönde de tüm imkanlarımızı seferber ettik ve yapılması gerekenleri bir bir yerine getirmeye devam ettik. 2013 Yılı da tıpkı geçtiğimiz yıl gibi Ürgüp’ümüzün yılı olmaya devam edecek. Ürgüp’ümüzün 57 yıllık alt yapısını değiştiriyoruz. Yarım asrı geçmiş olan içme suyu ve Kanalizasyon şebekelerinin yenilenmesinin yanında ilçemiz doğalgaza da kavuştu. Alt yapı konusundaki çalışmalarımız bu yıl da devam edecek. Ürgüp’ümüzün bütün sokaklarını kazıyoruz. Gelecek nesillere tertemiz ve yaşanabilir ve Ürgüp’ü bırakmak istiyoruz. Alt yapısı ölü olan ilçemizde bu konuda yapılan gayretli çalışmalarımız sonrasında yeni bir alt yapı hizmetine kavuşturmuş olacağız Vatandaşlarımızı. İçme suyunda100 Kilometre, Kanalizasyonda 200 kilometreyi bulan çalışmalarımız bu yıl da devam edecek” açıklamalarında bulundu.
Haber:Ali Çamur


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ürgüplü - 5 yıl önce
sayın vekilimiz değerli hemşerimiz murat göktürk beyfendiye desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.