banner461
banner195

Ürgüp Damsa Çayında Temizlik Yapılıyor

DSİ Kayseri 12. Bölge Müdürlüğü tarafından Damsa Çayı olarak adlandırılan bölgede temizlik çalışması başlatıldı.

Ürgüp Damsa Çayında Temizlik Yapılıyor
12 Mayıs 2016 Perşembe 17:57

banner143
Ürgüp Damsa Çayında Temizlik Yapılıyor
İlgili Galeriye Git
banner134
DSİ Kayseri 12. Bölge Müdürlüğü tarafından Ürgüp İlçesinden geçen Damsa Çayında temizlik çalışması yapılıyor. Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız'ın girişimleri ile her yıl temizlik yapılan çayın beton duvar yapılması içinde çalışmalar başlatıldı.

Devlet Su İşleri 12. Bölge Müdürlüğü ve Ürgüp Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü işbirliğiyle, taşkın sel suyu kanallarının temizlik çalışması devam ediyor.

Kızılırmağa dökülen Damsa Çayı olarak adlandırılan bölgede geçen yıl başlatılan taşkın sel suyu kanallarının temizlik çalışması bu yılda devam ediyor.

İki kurumun işbirliğiyle yapılan çalışmada, Ürgüp Belediyesi, Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü’ne araç gereç, personel tahsis ederek lojistik destek sağlıyor.
Yoğun yağmurlu geçen yaz aylarında İlçe içeresindeki taşkın sel suyu kanallarının temizliğine büyük önem veren Ürgüp Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada: "İlçemiz içerisindeki taşkın sel suyu kanalları Devlet Su işleri Bölge Müdürlüğümüz ve belediyemizin iş birliği ile temizleniyor. Aşırı yağışlarda sel baskınlarının olmaması için temizlik çalışmalarımız devam ediyor. Temizlik çalışması tüm kanalların temizlemesi tamamlana kadar devam edecektir" denildi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.