banner461
banner195

Ürgüp ESO’da Seçim 26 Ocak’ta

Esnaf ve sanatkar odalarında seçim hareketliliği artıyor. Ürgüp ilçesinde esnaf ve sanatkarlar odasında olağan genel kurul tarihi 26 Ocak 2014 olarak belirlendi.

Ürgüp ESO’da Seçim 26 Ocak’ta
27 Aralık 2013 Cuma 10:14

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Esnaf ve sanatkar odalarında seçim hareketliliği artıyor. Ürgüp ilçesinde esnaf ve sanatkarlar odasında olağan genel kurul tarihi 26 Ocak 2014 olarak belirlendi.

Söz konusu seçimde mevcut oda başkanı Süleyman Özaşık ve Tuncay Güz’ün iki ayrı liste halinde seçime girmesi bekleniyor.

Seçime bir ay kala her iki aday yeni dönemde yapmayı planladıkları çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ürgüp’te eksik gördükleri hizmetleri tamamlamak istediklerini belirten Oda Başkanı Süleyman Özaşık, ekibinde çeşitli sektörlerden ve her görüşten esnafın yer almasına dikkat ettiğini ifade ederken, “Her görüşten arkadaşlarımızla çıktığımız bu yolda göreve seçilirsek, esnafımıza hak ettiği hizmeti vereceğimize söz veriyoruz. Asil listemizde Ürgüp’ün köklü esnaflarından gıda sektörüne yıllarını veren Ömer Büyükakten’in, Ürgüp tarihinde çok önemli yer tutan rahmetli Necdet Güner’in oğlu Oto Yedek parça sektöründe faaliyet gösteren Ali Güner’in, Mobilyacılık sektöründe Ürgüp’ün ilklerinden olan, İlçemizin önde gelen esnaflarından Mustafa Zengin’in, Elektronik sektöründe faaliyet gösteren, Taşkınpaşa’lı esnaf Yusuf Ersin’in, tek Beldemiz olarak kalan Ortahisar’ı temsilen Ürgüp Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığı Murahhas üyesi İsmail Genç’in ve Ayakkabıcılık sektöründe faaliyet gösteren Hüseyin Yılman’ın bulunduğunu, güçlü liste ile seçimi alarak Ürgüp Esnafına hizmete devam etmek istiyoruz” dedi.

Öte yandan Ürgüp Esnaf ve Sanatkarlar odası seçimine 1 ay kala Başkan Adaylığını açıklayan bir diğer isim ise Tuncay Güz oldu. 

Ürgüp esnafının sorunlarını yakından takip ettiğini, bu anlamda çözüm önerileriyle aday olduğunu ifade eden Ürgüp Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Tuncay Güz "Oda üyesi olan esnaf ve sanatkarlarımıza şeffaf, dürüst ve paylaşımcı bir yönetim sözü veriyoruz. Amacımız üyelerimizin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmişlik kazanmalarına öncülük etmektir" diye konuştu.

Güz, “Odamıza kayıtlı tüm esnaflarımız adına esnaf kart çıkartıp ihtiyacı olan malzemeleri anlaşma sağladığımız yerlerden daha ucuz bir şekilde temin etmelerini sağlanacak örneğin; akaryakıt, mutfak  tüpü, ısınma malzemeleri seyahat indirimi vb. gibi. Ticaret Odası ve Belediye ile koordineli çalışarak Mevcut esnafımızı korumak için aynı meslekte yakın mesafede işyeri açılışını engellemek ihtiyaç doğrultusunda farklı bir alana yönlendirerek hem esnafımızı korumak, hem de yeni işyeri açacak kişileri güvence altına alınmış olacak, böylelikle işyeri pirim değeri yükselecek  ve anlamsız rekabet ortadan kalkmış Gerçek usulde vergi mükellefi esnafların 2013 yılı itibariyle ortalama 110 Lira olan muhasebe ücretleri yapacağımız yenilikle birlikte 60 Lira civarına düşecektir. Bunun için projemiz hazırdır.

Odamıza, büyük ve çok katlı bina kazandırarak faaliyet alanını genişletip sermaye artışı yapıp bu sermayeden esnafımıza faizsiz kredi sağlayacağız. (Öğrenci yurdu, Esnaf Oteli vb. gibi. )

Her  ay düzenli olarak üyelerimiz ziyaret edilecek, muhasebesini odamızın tuttuğu köy ve beldelerdeki esnaflarımızın evrakları toplanıp, onlara hangi hizmette bulunulabileceğimiz hakkında fikir edinip  yönetime tüm esnaflarımızı katmış olacağız. Çeşitli tur ve organizasyonlar yaparak üyelerimizin bütçesini yormadan gerek yurt içi gerekse yurtdışı tatil veya kültür turları düzenleyerek esnafımıza hoş vakit geçirme imkânı sağlayacağız.

Odamız adına anlaşma sağlayacağımız bir Avukatlık bürosu ile esnafımızın mesleki faaliyetleriyle ilgili uğradıkları haksızlık karşısında ücretsiz avukatlık hizmeti alma imkânı sağlanacak. KOSGEB ve ahilik gibi kurumlardan esnafımızın faydalanabilmesi için halk Eğitim merkezleri aracılığı ile kurs açarak esnafların bilinçlendirilmesi ve bu haklardan faydalanması sağlanacak. Odamız daha güçlü, saygın daima esnafının yanında olan güven duyulan bir kurum haline getirilecek zedelenen imajı böylece yenilenmiş olacak, Bağ kurlu hizmetkârlara yakışır bir Ürgüp esnaf ve sanatkârlar odası oluşturacağız--Kurulduğu yıl olan 1972 den beri, esnafımız için hiçbir faaliyette bulunmamış bu kurum üye esnaflarına hakkettikleri maddi ve manevi desteği sağlamakla yükümlülüklerini yerine getirmiş olacaktır.

Alışılmışın dışında; yeniliklere açık, yeni ufuklar, yeni projeler için 26 Ocak 2014 Tarihinde yapılacak Ürgüp Esnaf ve Sanatkârlar Odası Seçimlerinde Siz değerli esnaf kardeşlerimizin desteğini bekliyoruz” ifadelerinde bulundu.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
AHMET - 4 yıl önce
arkadaşlar seçim tarihi̇ 26 ocak olarak yazilmiş fakat çoğunluk sağlanirsa bu tari̇hte yapilir yani̇ yaklaşik 355 üyeni̇n ayni anda hazir olmasi gereki̇r.buda odanin kuruluşundan bugüne kadar olmamiş bi̇r şey onun i̇çi̇n seçi̇m tari̇hi̇ olarak 2 şubati di̇kkate alin.yanliş bi̇lgi̇lere itibar etmeyin
Avatar
tarih yanlış - 4 yıl önce
Tarih yanlış esnaflarimizi yanlış yönlendirmeyin