banner461
banner195

Ürgüp İmam Hatip Orta Okulundan Hatim

Ürgüp Mustafa Veli Halıcı İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından her hafta, vatanı için şehit olan güvenlik güçleri ve Ürgüp'te vefat eden hemşehrileri için Kuran-ı Kerim hatmedilerek her perşembe saat 12:30'da hatim duası yapılacak.

Ürgüp İmam Hatip Orta Okulundan Hatim
07 Ekim 2015 Çarşamba 11:07

banner143
banner134

 Ürgüp Mustafa Veli Halıcı İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından her hafta, vatanı için şehit olan güvenlik güçleri ve Ürgüp'te vefat eden hemşehrileri için Kuran-ı Kerim hatmedilerek her perşembe saat 12:30'da hatim duası yapılacak.

Ürgüp'te her hafta ölenler için hatim yapılacak 


Projeyle ilgili haber merkezimize bilgi veren Okul Müdürü Mustafa Fidan, başlattığımız hatim kampanyası ile hem öğrencilerimizin Kuran-ı Kerim'i daha iyi okuyup anlamalarını sağlayacağız hemde ülkemizin birlik ve beraberliği için canlarını feda eden aziz şehitlerimizin ruhuna hediye edeceğiz. Her hafta Ürgüp ve köylerinde aramızdan ayrılan hemşehrilerimizin ruhuna da tamamen öğrencilerimiz tarafından hatim okunacağını belirten Fidan duasının da öğrenciler tarafından yapılacağını belirtti.

 

İlk hatim ve duasının 08/10/2015 Perşembe günü, Ortahisar'da elim bir kaza sonucu aramızdan ayrılan okulumuz öğrencisi Mustafa Çilingir'in ruhuna okunacağını belirten Fidan, meal hatmi ile öğrencilerimizin okuduklarını anlamalarını amaçlıyoruz. dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.