banner461
banner195

Ürgüp Karain TOKİ Evleri Yükseliyor

Ürgüp Karain köyünde Toki tarafından yaptırılan ve mayıs ayında ihalesi tamamlanan 126 tarım köy konutunun inşaatı hızla ilerliyor.

Ürgüp Karain TOKİ Evleri Yükseliyor
12 Kasım 2012 Pazartesi 11:08

banner143
banner134

 Karain için 126 tarım köy konutundan oluşan yeni bir köy kuracak olan TOKİ, 28 Mayıs'ta düzenlediği ihale ile tarım köy konutlarının yanı sıra köyün altyapı ve çevre düzenlemesini de yapacak.

Yapılan ihaleyi alan Karaahmetoğlu İnşaat Taah. San. Turz. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından Ürgüp Aksalur Mahallesi yolunda bulunan su deposu yanında kurulan inşaat alanında hummalı çalışma göze çarpıyor.

 

İlk haberini yaptığımız 1,5 ay önce henüz boş arsa görünümünde olan alanda evler yükselmeye başladı. İş bitirme süresi 600 gün olan sözleşme şartlarına göre 11 mart 2014'de bitmesi planlanan işle ilgili Firma yetkililerinden alınan bilgiye göre sözleşme süresinden bağımsız daha önce teslim edilebileceğini belirtiliyor.

 

İhaleyi alarak başarıyla çalışmaları sürdüren Karaahmetoğlu İnşaat, Başta Ankara olmak üzere Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde Toki tarafından yaptırılan inşaatları başarıyla tamamlamasıyla tanınıyor.

 

Firma yetkilileri Ürgüp Belediyesi ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi işbirliğinde yapılacak Ürgüp Toplu Konut Uygulamasının ihalesine de katılacaklarını belirtiyor.

Kaynak:Faruk Özzengin


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.