banner461
banner195

Ürgüp Kaymakamı Alper Balcı Serbest Bırakıldı

İfadesi alınan Ürgüp Kaymakamı Alper BALCI'nın hain terör örgütü FETÖ/PDY ile uzaktan yakından bir ilgisi olmadığı anlaşılıp serbest bırakıldı.

Ürgüp Kaymakamı Alper Balcı Serbest Bırakıldı
17 Ağustos 2016 Çarşamba 11:53

banner143
banner134
Geçtiğimiz pazartesi günü gözaltına alınarak Şırnak iline götürülen Ürgüp Kaymakamı Alper BALCI serbest bırakılarak görevi başına döndü.

Edinilen bilgilere göre, Ürgüp Kaymakamı Alper BALCI, geçtiğimiz gün Ürgüp İlçesi Kaymakamlık binasına gelen Şırnak Özel Harekât Polisleri tarafından makam odasında gözaltına alınarak Şırnak iline götürülmüştü. 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında Şırnak İlinde yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında gözaltına alınan üst düzey askeri bir yetkilinin, Kaymakam Alper BALCI’nın ismini verdiği ve bu yüzden gözaltına alınmıştı.

Şırnak ilinde ifadesine başvurulan Kaymakam Alper BALCI, hain terör örgütü FETÖ/PDY ile uzaktan yakından bir ilgisi olmadığı anlaşıldığından serbest bırakıldığı öğrenildi.

Kaymakamı Alper BALCI 2016 yılının başında, herkesin doğudan kaçmak için mücadele verdiği bir dönemde, sıcak çatışmaların olduğu bir ilçeye gönüllü olarak gitmek için başvurmuş, İçişleri Bakanlığınca da 3 ay Şırnak İlinde görevlendirilmişti.Kaymakam Alper BALCI kimdir?
3 Eylül 2014 Tarihli  Resmî Gazete de yayınlanan Atama Kararnamesi ile Ürgüp İlçesine atanan Kaymakam Alper BALCI,  aslen Adana'lı olup, 1977 Uşak doğumludur, İlkokulu Ankara Barbaros İlkokulunda, Ortaokulu Siirt Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda ve Lise eğitimini Van Atatürk Lisesinde tamamlamıştır. 2000 yılında Gazi Üniversitesi İİBF-İktisat Bölümünden mezun olan Balcı, 2001 yılında ilk görev yeri olan Kocaeli’nde Kaymakam adaylığına atandı.
Ardından  sırası ile;
2005                  Rize İkizdere Kaymakamı,
2006                 Tunceli Pülümür Kaymakamı,
2008 - 2010     Ardahan Vali Yardımcısı,
2010 - 2011     Ağrı Vali Yardımcısı,
2011 - 2013     Bolu/ Seben Kaymakamı,
2013 - 2014    Trabzon/ Maçka Kaymakamı,
2014   .......       Ürgüp Kaymakamı olarak görevine devam etmektedir.
Askerlik Hizmetini 2006 yılında Hakkâri Çukurca Taktik Jandarma Sınır Alay Komutanlığında yapan Kaymakam Alper BALCI, evli ve iki çocuk babasıdır. 

Nevsehir Medya
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
İsmet Kösoğlu - 1 yıl önce
Alper Balcı denilince deli dolu devlet millet adamını hatırlarım makam koltuk Alper Balcı için teferruat.velhasili adam gibi devlet adamı denilince ben Alper Balcı yi bilirim tanırım