banner461
banner195

Ürgüp Kaymakamı Alper Balcı Sobessos Antik Kentinde

Kapadokya bölgesinin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Ürgüp ilçesinde Kaymaklık görevine geçtiğimiz günlerde başlayan İlçe Kaymakamı Alper Balcı, ilçenin tarihi ve turistik merkezlerini de gezmeye devam ediyor.

Ürgüp Kaymakamı Alper Balcı Sobessos Antik Kentinde
29 Ekim 2014 Çarşamba 17:02

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya bölgesinin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Ürgüp ilçesinde Kaymaklık görevine geçtiğimiz günlerde başlayan İlçe Kaymakamı Alper Balcı, ilçenin tarihi ve turistik merkezlerini de gezmeye devam ediyor.

İlçe Kaymakamı Alper Balcı, Kapadokya'nın başkenti Nevşehir’deki en önemli kazı çalışmalarının yürütüldüğü Sobessos Antik Kentinde İncelemelerde bulundu.

Yapılan kazı çalışmaları sonucunda paha biçilemeyen mozaik yer döşemeleri, kilise, hamam ve mezarlar çıkartılan Sobessos antik Kentinde şu ana kadar bir kitabeye rastlanmamış olup yaklaşık 1650-1700 yıllık olduğu tahmin ediliyor.

Antik kenti ziyaretinde Ürgüp ilçesine bağlı Şahinefendi köyündeki Vatandaşlarında dertlerini dinleyen Ürgüp ilçe Kaymakamı Alper Balcı, Köyün sorunları ile ilgili de bilgiler aldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.