banner461
banner195

Ürgüp Kızılay'ı 320 Ünite Kan Topladı

Türk Kızılayı Ürgüp Şubesi tarafından Ürgüp Sinema ve Kültür Merkezinde düzenlenen kök hücre ve kan bağışı kampanyasına toplam 320 Kişi; 320 Ünite kan ve 82 Kök hücre bağışında bulundu.

Ürgüp Kızılay'ı 320 Ünite Kan Topladı
13 Ocak 2015 Salı 10:48

banner143
banner134

 Türk Kızılayı Ürgüp Şubesi  tarafından Ürgüp Sinema ve Kültür Merkezinde düzenlenen kök hücre ve kan bağışı kampanyasına toplam 320 Kişi; 320 Ünite kan ve 82 Kök hücre bağışında bulundu.

Kızılay Şube Başkanı Mehmet Yaman yaptığı açıklamada Bir ünite kanın 3 insan hayatını kurtardığını belirten Yaman, "Kan bağışında bulunmak önemlidir. Kan bağışında bulunmak hayat kurtarır. Yüce Peygamberimiz 'Kim bir hayat kurtarırsa bütün insanlığın hayatını kurtarmıştır, kim bir insanın yaşamasına vesile olursa bütün insanların yaşamasına vesile olur' diye buyuruyor. Elbetteki yaşatan, şifayı veren Allah'tır ama sebep olan insanlardır. Bizim verdiğimiz kanla beraber bir insan eğer yaşamına devam ederse bizler bütün insanlığı hayata kavuşturmuş sevabı alırız" diye konuştu.

Görevliler  kan bağışının insan sağlığı açısından son derece faydalı olduğunu, 18 Yaşına giren her bireyin kan verebileceğini ayrıca erkeklerin yılda 4, kadınlar ise yılda 3 kez kan bağışında bulunabileceğini belirtti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.