banner461

Ürgüp Küçük sanayi sitesinde üretim başladı

Ürgüp Ticaret Odasına 2000 yılında müracaat ederek yeni bir sanayi sitesi yapımı talep eden, işlerini büyütmek isteyen Ürgüplü girişimciler 15 yıl aradan sonra çözülen bürokratik engellerin ardından yeni sanayi sitesindeki fabrikalarının yapımına başladı.

banner503
Ürgüp Küçük sanayi sitesinde üretim başladı
01 Eylül 2015 Salı 18:17

banner143
banner134
 Ticaret Odasının öncülük ettiği projede

Ürgüp Ticaret Odasına 2000 yılında müracaat ederek yeni bir sanayi sitesi yapımı talep eden, işlerini büyütmek isteyen Ürgüplü girişimciler 15 yıl aradan sonra çözülen bürokratik engellerin ardından yeni sanayi sitesindeki fabrikalarının yapımına başladı.

 

Ticaret Odasının kurduğu komisyonun yer araştırması yaparak,İlçemiz Çökek Köyü Kırgı Mevkiinde bulunan 200 hektarlık alanda Temmuz 2001'de Ticaret Odasının girişimleri ile SS Kapadokya Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi kuruldu.

 

Ürgüp Ticaret Odasının öncülük ettiği çalışma ile şehrin içerisinde sıkışıp kalan küçük ve orta boy firmalarımıza arsa temini yaparak işyerlerini genişletip daha fazla işçi ile üretimlerini artırmaya teşvik etmek olduğu ifade edildi.

 

Çökek ile Sofular Köyleri arasında Yeni Kayseri Yolu üzerindeki alanda mobilya, doğrama, mermer gibi çeşitli iş kollarının yer alacağı geniş tesislerde üretime başlayan bazı firmaların yanı sıra inşaat aşamasında olan bazı firmalar da mevcut.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.