banner461
banner195

Ürgüp Mekke'nin Fethiyle Coştu!

Gülyüzü Gençlik derneğinin organizasyonluğunda gerçekleşen Mekkenin Fethi programı geniş katılımla gerçekleşti.

Ürgüp Mekke'nin Fethiyle Coştu!
02 Ocak 2014 Perşembe 10:52

banner143
banner134
Gülyüzü gençlik derneğinin organizasyonluğunda gerçekleşen mekkenin fethi programı geniş katılımla gerçekleşti. Şiir dinletileri konferans ve ilahi şöleniyle renklenen programda kayseriden katılan engin kutluay mekkenin fethi ve yeni fetihler başlıklı konuşmasıyla gönülleri mekkeye fethe ve gençliğe sağlıklı yAtırıma dikkat çekti.

Şiir dinletisiyle renklenen programda ilahi sanatçısı murat anların sözü aldığı andan itibaren heyecan ve coşku doruk noktasına çıktı.

Programa katılan misafirlere çekilişle mekkenin fethinin anlatıldığı bilgilendirici tablo ve sahabe siyer konularını ihtiva eden kitaplar dağıtıldı.

Programa katkılarından dolayı Ürgüp belediye başkanı fahri yıldıza yapılan teşekkürün akabinde kendisine de gecenin önemine binaen mekkenin fethi tablosunu dernek büyüklerinden emekli imam cemal köklücan takdim etti.

Takdim esnasında kısa bir konuşma yapan belediye başkanı yıldız iki gün gibi kısa bir sürede böylesine coşkulu ve donanımlı bir program hazırladıklarından dolayı gençlere teşekkür etti. Ve tüm çalışmalarda yanlarında bulunacağını ifade etti. Sanatçı murat anların söylediği ilahilerin ardından program organizasyonda emeği geçen gençlerin sahnede selamlama konuyla alakalı Mehmet berat turalın açıklamaları ve gençlerin hep birlikte tüm mazlum coğrafyalara gönderdikleri Rabia selamıyla programın kapanış tilavetini gerçekleştirmek üzere dernekte eğitim alan gençlerden imam hatip öğrencisi eray ezerin nasr suresini okumasıyla tamamlandı.

Programa kayseriden katılan Abdullah özgümüşün sunuculuğu üstlendiği gece dualar ve temennilerle yeni fetihlerin duası eşliğinde sona erdi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.