banner461
banner195

Ürgüp'te 30 Ağustos Zafer Bayramı

30 Ağustos Zafer Bayramının 95. yıldönümü ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü Türkiye genelinde olduğu gibi Ürgüp'te de törenle kutlandı.

Ürgüp'te 30 Ağustos Zafer Bayramı
30 Ağustos 2017 Çarşamba 11:54

banner143
banner134
30 Ağustos Zafer Bayramının 95. yıldönümü ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü Türkiye genelinde olduğu gibi Ürgüp'te de törenle kutlandı.
30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Ürgüp'te tören düzenlendi. Hükümet konağı binası önündeki Atatürk Anıtıına çelenk konulmasıyla başlanılan törene Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Garnizon Komutanı Timur Budak, Belediye Başkanı Fahri Yıldız ve kurum müdürleri ile daire amirleri katıldı.

Ürgüp Kaymakamlığı, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Ürgüp Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Askerlik Şubesi Başkanı Üsteğmen Timur Budak, Her safhası şan ve şerefle dolu Türk tarihinin dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos Zaferinin 95’inci yıl dönümünü kutlayarak, Varlığı ebediyete kadar sürecek olan Türkiye Cumhuriyetinin temelleri sağlamlaştırılmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle Başkomutanımız Gazi Mustafa Atatürk’ü, onun kahraman silah arkadaşlarını, vatanı ve milleti için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi saygıyla ve rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyoruz.” dedi.

Konuşmanın ardından tören Kaymakamlıkta protokol tarafından tebriklerin kabulü ile son buldu.

BAŞKAN YILDIZ'DAN 30 AĞUSTOS MESAJI

Belediye Başkanı Fahri YILDIZ, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Mesajında 30 Ağustos zaferinin Türk milletine kayıtsız, şartsız bağımsızlığı ve milli hakimiyeti müjdelediğini vurgulayan Başkan Yıldız, “Tarihin hiçbir döneminde, esareti kabul etmeyen ve şartlar ne olursa olsun bağımsızlığından, vatanın bölünmez bütünlüğünden, bayrak sevgisinden, milli ve manevi değerlerinden asla vazgeçmeyen ve bunu da tüm dünyaya gösteren, kahraman şehit ve gazilerimizi bu özel gün nedeniyle bir kez daha rahmetle, minnetle ve şükranla yâd ediyoruz. Ulu önder Atatürk’ün komutanlığında yaşlısıyla genciyle, kadınıyla erkeğiyle, kahraman ordusuyla verilen mücadele sonunda kazanılan bu büyük zaferin 95. Yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyor, Türk ulusunu ve Üzümlü’lü hemşerilerimi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.