banner461
banner195

Ürgüp'te Kurban Bayramı Bereketi

9 günlük Kurban Bayramı tatili nedeniyle Ürgüp'te köşe bucak her yer insan ve araba ile doldu. 8.000 yatak kapasitesi ile bölgenin konaklama merkezi olan Ürgüp'te yer bulamayan tatilciler, Kapadokya bölgesinin farklı noktalarındaki otelleri tercih etti.

Ürgüp'te Kurban Bayramı Bereketi
27 Ağustos 2018 Pazartesi 16:44

banner143
banner134

9 günlük Kurban Bayramı tatilinin 7 gününde Ürgüp'e giriş yapan araç sayısı ve ziyaretçi sayısı bir rekor daha kırdı.

Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla Ürgüp ve Kapadokya bölgesi yine tatilcilerin akınına uğradı.

Son yıllarda bayram tatillerinde dizilerin de etkisiyle çoğunluğunu günübirlik yerli turistin oluşturduğu ziyaretçi kitlesi, bayram tatili süresince Ürgüp'te trafikte ve tarihi ve turistik yerlerde yoğunluğa sebep oldu. Kurban Bayramı tatilinin başladığı günden son güne kadar yerli turistler Ürgüp üç güzeller başta olmak üzere Ürgüp genelinde trafiğin kilitlenmesine sebep oldu.

Rezervasyon yaptırmadan gelen tatilciler otel, apart, pansiyon ararken, boş oda bulamayan tatilciler araçlarında konakladı. Karavan ile gelen tatilciler ise karavanda tatillerini geçirmeyi tercih etti.

Ürgüp ve Kapadokya Bölgesinde konaklama tesisleri doldu. 8.000 yatak kapasitesi ile bölgenin konaklama merkezi olan Ürgüp'te tam kapasite hizmet veren turistik tesislerde yer bulamayan tatilciler, Kapadokya bölgesinin farklı noktalarındaki otelleri tercih etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.