banner461
banner195

Ürgüp'te Mesleki Yeterlilik Kursları Açılacak

Ürgüp Ticaret ve Sanayi Odası tarafından MEYBEM Mesleki yeterlilik kursları açılacak.

Ürgüp'te Mesleki Yeterlilik Kursları Açılacak
09 Haziran 2016 Perşembe 09:45

banner143
banner134
TOBB tarafından kurulan ve Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilen MEYBEM A.Ş tarafından“Mesleki Yeterlilik Belgesi” sınavları, Ürgüp Ticaret Odası işbirliğiyle ÜRGÜPTE gerçekleştirilecektir.
TOBB tarafından tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde sınav ve belgelendirme yapmak üzere kurulan MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş, inşaat, metal ve asansör sektörlerinde, toplam 12 dalda Mesleki Yeterlilik Kurumu’ndan (MYK) sınav ve belgelendirme yetkisini almıştır.MEYBEM A.Ş tarafından Odamız işbirliğiyle ilçemizde gerçekleştirilecek sınavlarda başarılı olanlar “Mesleki Yeterlilik Belgesi” almaya hak kazanacaktır.
5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununda yapılan değişiklikle, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenecek tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde çalışanların ve çalışmak isteyenlerin mesleki yeterlilik belgesi almaları zorunlu hale gelmiştir.İlk etapta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan 2015/1 sayılı Tebliğ ekinde yer alan 40 meslekte, (Mesleki Yeterlilik Belgesi Gerektiren Meslekler)  mesleki yeterlilik belgesi zorunlu hale gelmiştir.
Tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde “Mesleki Yeterlilik Belgesi” olmayan kişilerin çalıştırılması halinde Mayıs 2016’dan sonraidari para cezası uygulanmaya başlanacaktır.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan tebliğde belirtilen 40 meslekte, sınav ücretleri İşsizlik Sigortası Fonundan sağlanacaktır.Bu amaçla, TOBB tarafından MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş kurulmuş olup, sınav ve belgelendirme hizmeti vermek amacıyla Mesleki Yeterlilik Kurumutarafından yetkilendirilmiştir.
Sınavlar, TOBB - MEYBEM A.Ş tarafından ilçemiz merkezlerinde yerel bazda gerçekleştirilecektir. Sınav ve belgelendirme talepleri Odamız tarafından alınacaktır.MEYBEM A.Ş tarafından sınav ve belgelendirme hizmeti verilen alanlar şunlar; Asansör Bakım ve Onarımcısı Seviye 3, Asansör Bakım ve Onarımcısı Seviye 4, Ahşap Kalıpçı Seviye 3, Betonarme Demircisi Seviye 3, Betoncu Seviye 3, Duvarcı Seviye 3, İskele Kurulum Elemanı Seviye 3, Sıvacı Seviye 3, CNC Programcısı Seviye 4, CNC Programcısı Seviye 5, Metal Sac İşlemeci Seviye 3, Metal Sac İşlemeci Seviye 4. 
 
GEREKLİ EVRAKLAR
1-Başvuru Formu
2-Kişisel Beyan
3-Nüfus cüzdan fotokopisi
4-Adaya ait 2 adet vesikalık fotoğraf
5-Sadece İskele Kurulum elemanı için sınava girecek adayların sağlık raporu olmalıdır. (Raporda İskele Kurulum Elemanı olarak çalışabilir yazmalıdır.)
6- Adayların TC Kimlik numaraları (Başvuru Formu ve Aday Listesi)
7-Kişisel IBAN Numaraları (Kişisel Beyan ve Aday Listesi)

DETAYLI BİLGİ İÇİN 341 4133 - 3536 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.