banner461
banner195

Ürgüp te Özürlü Aileye SYDV’den Prefabrik Ev

Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Akçaören köyünde özürlü 2 çocuğu ile birlikte yıkık bir evde yaşayan Mehmet Ertuğran için Ürgüp Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından prefabrik ev yaptırıldı. Ertuğran ailesinin yeni evinin anahtarını Kaymakam Alper Balcı teslim etti.

Ürgüp te Özürlü Aileye SYDV’den Prefabrik Ev
12 Mart 2015 Perşembe 20:34

banner143
Ürgüp Kaymakamı BALCI nın Talimatı ile Özürlü çocukları olan aile Evlerine Kavuştu
İlgili Galeriye Git
banner134
Kış aylarında Ürgüp'ün Akçaören köyüne yaptığı rutin ziyaretleri esnasında, 65 yaşındaki Mehmet ERTUĞRAN’ın eşini kaybettikten sonra 30 yaşındaki özürlü oğlu Kadir ve 35 yaşındaki kızı Emine ile harabe bir evde yaşadığını gören Ürgüp Kaymakamı Alper BALCI, aileye derhal içinde rahatlıkla yaşayabilecekleri bir ev yapılması talimatını verdi. İlçemiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Kaymakamımızın bu talimatı üzerine hemen harekete geçerek , üç ay içinde, iki oda, bir salon, mutfak ve banyodan oluşan 60 metrekarelik prefabrik evin bitilmesini sağlayıp teslim edilmeye hazır bir hale getirdi, toplam da 30 bin liraya mâlolan evin içini de, Kaymakamlığımız ve ilçemiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı döşedi. 

ERTUĞRAN ailesine yeni evlerini beraberindeki heyetle birlikte teslim eden Kaymakamımız Alper BALCI, : “Mülki idare amirleri olarak bizleri yetiştiren Sayın Valimiz Seyfullah Hacı MÜFTÜOĞLU’nun çok önemsediğim ve ilke edindiğim muhteşem sözlerinden birisini paylaşmak isterim sizlerle; ‘’‘Mülki idare mesleği ne kariyerdir ne de uzmanlık, Kaymakamın işi sadece insandır, Kaymakamın halkına yapmış olduğu hizmet her şeyin üstündedir.’’. işte biz bunun bilinci ile görevimizi idame ettirmeye gayret ediyoruz. Üç ay önce buraya geldiğimde ERTURAN ailesinin yaşam şartları çok kötüydü ve bizlerin hem görev hemde vicdan sahibi insanlar olarak bu sorunu çözmemiz gerekiyordu, Vakfımızın değerli mütevelli heyet üyeleri ile birlikte, Mehmet Kardeşimize ev yaptırma kararı aldık, şimdi ise çok şükür prefabrik evimiz bitti, Bugün de yine mütevelli heyetimizin değerli üyeleri ile birlikte Mehmet amcaya evini teslim ederek görevlerimizi yerine getirdik, bu güzel ve anlamlı çalışmada Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Yeni evlerine kavuşmanın mutluluğu gözlerinden okunan Mehmet ERTUĞRAN ise; Kaymakamımız Alper BALCI ile ilçemiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü Bekir KAYMAKCI nezdinde tüm Kaymakamlık çalışanlarına teşekkür ederek; ‘’Allah Sizleri Başımızdan eksik etmesin, Sizler bizi Sevindirdiniz Rabbimde İnşaAllah Sizleri Sevindirsin, sözleriyle duygularını dile getirdi.
 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.