banner461
banner195

Ürgüp te Ülkü Ocakları Aşure Dağıttı

Ürgüp Ülkü Ocağı Eğitim ve Kültür Vakfı sanayi camii’sin de kurduğu stant ile vatandaşa aşure ikramında bulundu.

Ürgüp te Ülkü Ocakları Aşure Dağıttı
22 Kasım 2013 Cuma 16:35

banner143
banner134

 Ürgüp Ülkü Ocağı Eğitim ve Kültür Vakfı sanayi camii’sin de kurduğu stant ile vatandaşa aşure  ikramında bulundu. İslam dünyasında özel bir öneme sahip olan Muharrem ayın’da aşure yapıp dağıtmak bir gelenek halini aldı. Ürgüp Ülkü Ocağı Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Oytun AKYOL ve yönetim kurulu, hazırlattıkları aşure ile bu geleneğe ortak oldular. Yaklaşık 1200 kişiye aşure dağıtan Ürgüp Ülkü Ocağı’nın bu etkinliği halk tarafından memnuniyetle karşılandı.

Ürgüp Ülkü Ocağı Başkanı Oytun AKYOL aşure dağıtımı ile ilgili olarak “Bugün Muharrem ayının 19 günü. Bu mübarek günün ve geleneğin, kardeşlik bağlarını kuvvetlendirdiği muhakkaktır. Bizler de Ülkü Ocakları olarak bu geleneğin yaşatılması ve birlik beraberliğimize katkı sunması amacıyla bugün aşure dağıttık. Allah muharrem ayında oruç tutanların oruçlarını kabul etsin.

Bu mübarek ay’da temennimiz Vatanımızın ve Milletimizin birliğinin ve bütünlüğünün sağlanması, huzur ve esenlik ortamının kalıcı olarak koruması, halkımızın geleceğe umutla ve o umudun verdiği heyecanla bakmasıdır.

Kazanlar ile getirilen aşure vatandaşın yoğun ilgisi sebebiyle kısa sürede tükendi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.