banner461
banner195

Ürgüp’e kapalı yarı olimpik yüzme havuzu müjdesi

Nevşehir'in Ürgüp İlçesi Hadosan kavşağında yapımı devam eden 4 dönümlük alana kurulan parkın devamına entegre edilecek şekilde yapılması planlanan kapalı yarı olimpik yüzme havuzu ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkililerine, mülkiyeti Ürgüp Belediyesine ait olan 4 dönümlük arsanın yeri gösterildi.

Ürgüp’e kapalı yarı olimpik yüzme havuzu müjdesi
26 Eylül 2014 Cuma 16:21

banner143
banner134

 Hadosan kavşağında yapımı devam eden 4 dönümlük alana kurulan parkın devamına entegre edilecek şekilde yapılması planlanan kapalı yarı olimpik yüzme havuzu ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkililerine, mülkiyeti Ürgüp Belediyesine ait olan 4 dönümlük arsanın yeri gösterildi. 

Arsa üzerinde proje planlama çalışmalarının ardından 2015 yılı yatırım planına alınması için çalışma yapılacak.

Kapalı yarı olimpik yüzme havuzunun yerinin tespit ve planlama çalışması için Ürgüp’e gelen Bakanlık yetkililerine belediye olarak her türlü yardıma hazır olduklarını belirten Belediye Başkan yardımcısı Mustafa Kılıç, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı bir havuzun Ürgüp için ihtiyaç olduğunu, kendilerine bu yönde taleplerin geldiğini ifade etti.

Ürgüp’ün girişinde yapımı tamamlanan tip park yanında yapılacak bir yarı olimpik havuzun Ürgüp’e değer katacağını ifade eden Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk’de Ankara’da diğer konularda olduğu gibi Gençlik ve Spor Bakanlığı ile koordineli bir şekilde gereken çalışmaları yapacaklarını belirterek Ürgüp’e hayırlı olsun dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vatandaş - 4 yıl önce
nevşehiri bitirdinizde ürgüp kaldı
Avatar
okan - 4 yıl önce
En kısa zamanda bekliyoruz
Avatar
bu is yarim is - 4 yıl önce
havuz nereye yapiliyor kimin evin onu vs bunlari vatandas merak eder birde nezeman havuz dolucak ayrica niye yari olimpik tam olunca olimpiyat komitesi kizarmi
Avatar
gerçek - 4 yıl önce
Çok çalış seninde olsun