banner461
banner195

Ürgüp’e Yeni Sanayi Sitesi İstiyoruz

Geçtiğimiz ay ilimiz genelinde yapılan esnaf odaları seçimlerinde yeniden Ürgüp esnaf ve sanatkarlar odası başkanlığı görevine seçilen Süleyman Özaşık, ilçenin yeni bir sanayi sitesine ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

 Ürgüp’e Yeni Sanayi Sitesi İstiyoruz
01 Nisan 2014 Salı 19:23

banner143
banner134

 Ürgüp’e Yeni Sanayi Sitesi İstiyoruz

NEVŞEHİR(MHA) Geçtiğimiz ay ilimiz genelinde yapılan esnaf odaları seçimlerinde yeniden Ürgüp esnaf ve sanatkarlar odası başkanlığı görevine seçilen Süleyman Özaşık, ilçenin yeni bir sanayi sitesine ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

İlçede bulunan mevcut sanayi sitesinin artık esnafa küçük geldiğini söyleyen Ürgüp Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Süleyman Özaşık, “Ürgüp’ümüzün esnaf ve sanatkar açısından baktığımızda en öne çıkan sorunlarından bir tane sanayi sorunu. Mevcut sanayi sitemiz esnafımıza artık küçük geliyor. Özel organize sanayi bölgesi yapılıyor. Ama sanayicimize yeni alan açılması lazım. Görece tekrar seçilen Sayın Belediye Başkanımızdan bu konuda esnaf ve sanatkarımıza destek olmasını bekliyoruz. İlçemizde işsizlik hat safhada ancak bir yandan da işçi arayanların sayısı da hiç azımsanacak gibi değil. Gençlerimizin iş konusunda iş beğenmeme gibi bir durumlarının olduğunu görüyoruz. Esnaf odası olarak Ürgüp esnafının yeni çıkan kanun ve mevzuatlara uyabilmesi açısından çalışmalarımızda aralıksız sürüyor. Esnaf ve sanatkarımızı geçtiğimiz günlerde hijyen konusunda eğitime tabi tuttuk. Risk analizi konusunda kendilerine destek olduk. Seçim sonrasında piyasalardaki genel durgunluğun ilçemizde de dağılmasını ve piyasaların daha da hareketlenmesini bekliyoruz” ifadelerinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.