banner461
banner195

Ürgüpte Başıboş Köpekler Tedirgin Ediyor

Nevşehir’in en önemli turistik merkezlerinden biri olan Ürgüp ilçesinde başıboş köpeklerin çarşı merkezinde gelişi güzel dolaşması yerli ve yabancı turistleri tedirgin ediyor.

Ürgüpte Başıboş Köpekler Tedirgin Ediyor
12 Mart 2013 Salı 10:57

banner143
banner134

 Belediye Başkanı Fahri Yıldız’a göre Bölgedeki 1.8 geceleme oranının üzerine çıktığı belirtilen Ürgüp ilçe merkezinde başıboş gezip zaman zaman insanları tedirgin eden köpeklere henüz belediye bir çözüm yolu üretebilmiş değil.

Gelişigüzel çarşı da gezen ve özellikle akşam saatlerinde yöreye gelen yerli ve yabancı turistleri şaşkına çeviren bu durum karşısında Başkan Yıldız’ın ve yönetimindeki belediyenin ne yapacağı merak konusu.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda hayvan severler tarafından Ürgüp belediyesi köpekleri kısırlaştırdığı yönündeki eleştirilere maruz kalmıştı. Ancak başı boş köpeklerin bu kez böylesine önemli bir turistik merkezinde başıboş dolaşmaları da olumsuz karşılanıyor.
Haber:Ali Çamur


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ürgüp - 5 yıl önce
evet çok rahatsız bu köpeklerden ama baskan kadar bu köpekleri çarsıya dolduran basta aziz güzelgöz( azizbaba) ve diğer hayvan severlerde başkan kadar suçlular hayvan hakları diye diye sokkada yürüyemez yaptılar insanı.