banner461
banner195

Ürgüp’te Kız Yurdu Açılıyor

Ürgüp Kavaklı önü mahallesinde yıllardır turizme hizmet eden 172 yataklı arkadaş otel kredi yurtlar kurumuna devredilerek kız öğrenci yurdu oluyor.

 Ürgüp’te Kız Yurdu Açılıyor
16 Ocak 2013 Çarşamba 18:21

banner143
banner134

 Ürgüp İlçe Kaymakamı Tuğba Yılmaz, Nevşehir Milletvekilleri, Belediye Başkanı Fahri Yıldız ve KYK Kayseri Bölge Müdürü  Necmettin Aslan’ın yakın ilgi ve gayretleri ile çözülen bu sorunda Ürgüp’ün en eski esnaflarından Ruhi Yiğit ve Fikret Yiğit, tesisin KYK ya tahsisi konusunda büyük özveri göstererek, ceketini alıp çıkarak sözleşmeyi imzaladı.

 

Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Ürgüp’te uzun süreden beri yokluğu bilinen, Üniversite öğrencisi genç kızlarımızın barınma sorunu büyük ölçüde çözülmüş oldu. Çok yakında öğrencilerimizin hizmetine girecek olan bu yurdun kız öğrencilerimize  hayırlı olması, engin ve derin sevincimizin en kalbi tezahürüdür. Ürgüp’ümüze ve öğrencilerimize hayırlı olsun." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ürgüp - 5 yıl önce
helal olsun ürgüp bazıları geriye gidiyor ürgüp derken iyi düşünsünler.
Avatar
otel - 5 yıl önce
otel yurda dönünce ürgüp ilerimi gidiyor.geri gitmez ileride gitmez.
Avatar
ismail - 5 yıl önce
okul müdürü ilk defa hamle yaptı ama artık boş gömüleceksin o sandığa...
Avatar
Ürgüp - 5 yıl önce
ürgüpün ilden ve diğer ileçelerden hiç bir eksiği yok ürgüpte kyk nın bir yurdunun olması demek öğrenci demek her öğrenci bulunduğu konakladığı yerden her gün 1 pet su alsa ekmek alsa bisküvi alsa bırakın akşam bir yerlere gidip harcama yaptıklarını ürgüp esnafı için çok güzel fırsat
Avatar
ürgüp - 5 yıl önce
ürgüpde ak partinin durumu gayet güzel kimse bir yere gömülmez verilen sözler tutuldu ürgüpte doğalgaz toki alt yapı içme suyu kültür merkezi yeni araç filosu bunlar
Avatar
GEÇTİ BORUN PAZARI SÜR EŞŞEĞİ NİĞDEYE - 5 yıl önce
çok önemli bir olay mı?otel yurda dönmüş.atı alan üsküdarı geçmiş müdürüm.kırdın bir kere kalpleri,çocuk oyuncağı değil.
Avatar
AK Ürgüp - 5 yıl önce @ürgüp
ak parti ayrı bir olay belediye başkanı ayrı bir olay.siizn saydıklarınızdan kültür merkezi inşaatı kürşat numanoğlu zamaninda yapildi.doğalgazin imzasi 2007 de atildi belediye başkani ile alakali bir durum söz konusu değil.adamlar mecbur döşeyecekler.babalarinin hayrina değil.satacaklar para kazanacaklar.nevşehire avanosa doğal gaz gelmemiş ilk olarak sayin başkanin gayretleriyle ürgüp'e gelmiş olsa amenna.toki derseniz 4. yilda temel atilmadi!velevki yapildi bitti anahtar veriyorsunuz.çok mühüm değil.mühüm olan insanlik.işin dahada ilginci şu ki bu yukaridaki yazilarini yazan kişi yani bendeniz de ak partiliyim
Avatar
ürgüplü 2 - 5 yıl önce
önceki dönemde aksalur ürgüpe bağlı değildi şimdi ise 1500 nüfüslu bir mahallesi daha oldu ürgüpün bunlara ilave içme suyumuz kiralık ve hattımız çok eski idi hiç kimse yerin altına yatırım yapmadı geleceğimize yatırım yapmadı fahri bey cesaretini ortaya koydu ve altyapıya start verdi içme suyumuz ve kanalizasyon alt yapımız değişecek değişiyor kanalizasyon 18 trilyon civarı içme suyu ise ev bağlantıları dahil 10 trilyon civarı tutuyor bırakın diğer işleri eğer ürgüpün geleceği düşünülmeseydi bu harcanarak 28 trilyonluk yatırım bütçesi kullanılarak yerine sayısız konserler verilirdi süslemeler yapılırdı ve fahri beyden iyisi olmazdı.