banner461
banner195

Ürgüp'te Sünnet Şöleni ve Oğuz Yılmaz Konseri

Ürgüp Belediyesi tarafından, bölgede bulunan dar gelirli aileleri kapsayan 5. geleneksel Sünnet Şöleni ve Oğuz Yılmaz konseri düzenlendi.

Ürgüp'te Sünnet Şöleni ve Oğuz Yılmaz Konseri
01 Temmuz 2013 Pazartesi 14:08

banner143
Ürgüp'te Sünnet Şöleni ve Oğuz Yılmaz Konseri
İlgili Galeriye Git
banner134
 5 yıldır süren sünnet şöleninde bu yıl 48 çocuk sünnet ettirildi. Bu yılki program, nostaljik araçların bulunduğu konvoy ile sünnet olan çocuklarla aileleri ve vatandaşların da katıldığı şehir turu ile başladı.
Şehir turunun ardından, konser alanında kurulan stantlarda bölgede bulunan oteller tarafından vatandaşlara etli nohut, pilav ve ayran ikram edildi. Akşam 20:00 de başlayan Öğretmen Cemile Metin ve ekibi sahne aldı.

Ünlü sanatçı Oğuz Yılmaz’ın sahneye çıkmasıyla coşku doruğa tırmandı. Oğuz Yılmaz, geniş repertuarıyla davetlilere unutulmaz anlar yaşattı.

Düzenlenen etkinlikte sünnet olan çocuklara hediyeleri Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, Nevşehir Milletvekilleri Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, Ürgüp Kaymakamı Tuğba Yılmaz, Derinkuyu Kaymakamı Mithat Can Kutluca, Ak Parti İl Başkanı Kazım Sunar, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Koçak, Belde Belediye Başkanları tarafından takıldı.

Konser başlamadan önce selamlama konuşması yapan Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, sosyal belediyeciliğin gereği olan sünnet etkinliğinin 5 yıldır başarıyla devam ettiğini ve bu kapsamda 298 çocuğun tüm ihtiyaçlarının karşılanarak sünnet ettirildiğini kaydetti.

Ürgüp Kaymakamı Tuğba Yılmaz ise, Sünnet olan çocuklara geçmiş olsun diyerek, ailelerine inşallah mürüvvetini de görürsünüz dileklerini iletti.

Törende konuşan Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan’da 5 yıldır başarıyla gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesinin ifası ve aileleriyle birlikte çocukların mutluluğunu paylaşmak için Ürgüp’te bulunduklarını söyleyerek, “Ürgüp’te Nevşehir’de ve tüm Türkiye’de güzel şeyler oluyor, biz bu güzel şeylerin devamının gayreti içerisindeyiz” dedi.

Nevşehir halkına hizmet için gece gündüz çalışmayı kendilerine şiar edindiklerini belirten Ceylan, Sünnet olan çocuklara ve ailelerine geçmiş olsun temennisiyle vatana, millete hayırlı birer evlat olmalarını diledi.

Ürgüp Belediye Başkanı Yıldız, konser sonunda Sanatçı Oğuz Yılmaz’a günün anısına Ürgüp sembollerinin bulunduğu çini tabak hediye etti.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kapadokya 50 - 5 yıl önce
sayın ürgüp belediye başkanı; nevşehir'dede eski eser restorasyon işlerini yapan firmalarda var.....camii ve hamam restorasyon işlerini kime verdiniz ? ilana çıktınızmı ?yoksa kayseri firmasinami verdiniz ?kamuoyunu aydinlatirsaniz memnun oluruz...
Avatar
ürgüplü - 5 yıl önce
sanki takıları ceblerinden para harcayarak takıyolar ya ne komik kasıla kasıla -))