banner461
banner195

Ürgüp’te Ücretsiz Fidan Dağıtımı

Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğü ve Ürgüp Belediyesi iş birliği ile geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda cami çıkışında vatandaşlara ücretsiz fidan dağıtıldı.

Ürgüp’te Ücretsiz Fidan Dağıtımı
28 Aralık 2015 Pazartesi 13:11

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğü ve Ürgüp Belediyesi iş birliği ile geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda cami çıkışında vatandaşlara ücretsiz fidan dağıtıldı.

Duayeri camii önünde öğle namazı çıkışında "Yeni yıla ağaç keserek değil ağaç dikerek girin" sloganıyla 2016 adet tüplü dikmeye çam ve selvi fidanları vatandaşlara dağıtıldı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği fidan dağıtımına Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız ve Nevşehir Orman İşletme Müdürü Aykut Satırlı da katıldı.

Satırlı, geçmiş yıllarda olduğu gibi 2016 yılında da on binlerce fidanı toprakla buluşturarak gelecek nesillere daha yeşil bir Kapadokya miras bırakacaklarını ifade etti. Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız ise vatandaşlara besmele ile fidanları toprakla buluşturmalarını tavsiye ederek, fidan dağıtımına ilgi gösteren vatandaşlara ve Nevşehir Orman İşletme Müdürü Aykut Satırlı'ya teşekkür etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.