banner461
banner195

Ürgüp'ün Çöpünü 50 m³ hacimli tam otomatik dorse taşıyacak

50 m³ hacimli tam otomatik dorse ile Ürgüp'ün günlük çıkan tüm çöpü tek seferde Nevşehir Katı Atık Düzenli Depolama tesisine taşınacak.

Ürgüp'ün Çöpünü 50 m³ hacimli tam otomatik dorse taşıyacak
22 Ocak 2016 Cuma 18:26

banner143
banner134
 Ürgüp Belediyesi tarafından, Ürgüp’ün çöplerinin Nevşehir katı atık düzenli depolama tesisine transferinde kullanmak üzere alınan Mercedes Axor 1840 tırın dorsesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı katkısıyla Ürgüp Belediyesi tarafından İstanbul Hidromak A.Ş'ye yaptırıldı.

Belediyenin kendi öz değerleriyle alınan son model tam otomatik tırın fiyatı geçen sürede dövize bağlı olarak prim de yaptı. Dorsenin yapımının tamamlanmasıyla Ürgüp'ün günlük çıkan çöpünün tek seferde Nevşehir katı atık düzenli depolama tesisine transfer edileceğini söyleyen Belediye Başkanı Fahri Yıldız, "Ürgüp'ün günlük ortalama 25-30 m³ çöp kapasitesi var, yaptırdığımız 50 m³ kapasiteli dorse ile Ürgüp'ün ileriye dönük nüfus artışını da hesaba katarak uzun yıllar dünya kenti Ürgüp’te profesyonel bir şekilde halkımıza hizmet edebilecek bir araç daha hizmete hazır hale geldi. Halkımıza hayırlı olsun." dedi.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.