banner461
banner195

Ürgüp’ün de Ürgüplününde canı sıkkın...

Turizm açısından gelişme potansiyeli çok yüksek, heyecan verici ve dinamik bir merkez olan Ürgüp’de son yıllarda yaşanan içe dönüklük, Paylaşımsızlık, plansızlık ve ekip anlayışından yoksun vizyonsuz bir belediye yönetimi hem Ürgüplü vatandaşları hemde AK Parti seçmenini üzüntüye sevk ediyor.

Ürgüp’ün de Ürgüplününde canı sıkkın...
15 Temmuz 2013 Pazartesi 15:50

banner143
banner134

 Şen Olasın Ürgüp, Adayı Bitmez...!
Ürgüp te Nevşehir Gibi ... AK Partili Seçmen Vatandaş Artık Değişim ve Gelişim Gösterecek İsim Bekliyor...
Turizm açısından gelişme potansiyeli çok yüksek, heyecan verici ve dinamik bir merkez olan ürgüp’de son yıllarda yaşanan içe dönüklük,Paylaşımsızlık,plansızlık ve ekip anlayışından yoksun vizyonsuz bir belediye yönetimi hem Ürgüplü vatandaşları hemde ak parti seçmenini üzüntüye sevk ediyor.

Bu bağlamda Ürgüp halkından konuştuğumuz bazı vatandaşlardan bazıları yeni bir vizyon ve anlayışa sahip genç ve girişimci ruhuna sahip siyasetci adaylarını zikrederken ,bazıları da önceki dönemde belediye başkanlığı yapmış Kürşat Numanoğlu ve Bekir Ödemiş isimlerini zikrediyorlar.


Bunun nedenlerini sorduğumuzda gerek Ürgüp’ün o anki bölgedeki lider konumuna gerekse belediye başkanlarının halk ile olan ilişkilerine bir özlem duyulduğuna şahit olduk.

Ürgüp halkı ile yaptığımız sohbetlerde, İlçemiz Ürgüp’e ya Tecrübesiyle Zekası ve becerisiyle Ürgüp ü zirveye taşımış Halk Adamı Bekir Ödemiş e yada çağın şartlarına uyan,eğitimli,yabancı dil bilen bunun yanında halkın dilini bilen anlayan genç adaylara özlem duyulduğunu gördük.

Şunu ifade edebilirimki,aday gösterilecek kişi önceki başkanlar gibi sosyal bir kişiliğe sahip,halk ile iç içe,halkı tanıyan,bölgeyi tanıyan,Ürgüp’ü tanıyan,Ürgüplüyü tanıyan ve Ürgüplününde tanıdığı bir isim olmalı.

Doğal güzellikleri ve zengin tarihi kalıntılarıyla önemli bir turizm potansiyeline sahip olan Ürgüplüler, sektör olarak turizmin diğer sektörlerden çok daha fazla önem taşıdığını düşünüyor ve neticede belediye başkanı olacak kişinin kendi sıkıntılarını çözebilecek nitelikte birisi olmasını istiyorlar.

Anlayacağınız; Ürgüp’ün de Ürgüplünün de canı sıkkın.Geçen yıllarda yaşanan yangın hadisesi ve belediye başkanının oğlunun sosyal medyada Ürgüplünün eğlence anlayışını tiye alan ifadeleri,Belediye başkanının halkına karşı sert tutumu,diyaloğa kapalı tutumu Ürgüp’de partili partisiz her kesimin tepkisine neden olmuş.Bu bağlamda ,Özellikle AK Partiden aday gösterilecek kişinin vizyonu çok önemli.

Tüm bunlara rağmen Nevşehir ve ilçelerinde yavaş yavaş görünen hareketlilik adaylar bazında ürgüp’de henüz yaşanmamaktadır.Ürgüp halkı bu isteksiz tafırdan dolayıda üzüntülü olduğunu söylemektedir.Adayların adaylıklarını açıklamamktaki çekingenliğini geçen yıllarda yaşanan hadiselerden kaynaklandığıda düşünülmektedir…


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Misafir... - 5 yıl önce
kürsat numanoğlu da bekir ödemiş de olmaz, yeni genç, atak, aydın, girişimci, güleryüzlü, çıkar ilişkileri içerisine girmeyecek ve projeleri olan bir aday olmalı.. ödemiş ve numanoğlu artık devirlerini tamamladılar, onlardan geçti...
Avatar
vatandaş - 5 yıl önce
ürgüp suskun,ürgüp üzgün,ürgüp tedirgin...ürgüp'de tekarar ak parti diyebilirz ama tek şartımız adayın değişmesi
Avatar
misafir - 5 yıl önce
din kültürü öğretmeni olupta adaletsizlik yapan fahri yıldız mazlumunda allahı var bunu unutma herşeyin bir uslubu var usluba göre yapacağın işe karar verebilirdin ama halkı terslemek ten dalga geçmekten başka birşey yapmadın o koltuk kimseye kalmaz
Avatar
ürgüplü - 5 yıl önce
arkadaşlar öncelikle herkesin yorumlarını saygı duyuyorum ama malüm ürgüp ün nerden nereye geldigi aşikar iktitarı elinde olan bir belediye gibi degil demekki iş bilenin kılıç kuşananın hesabı her işin bir ehli var o ehil isimde bekir ödemiş seversiniz sevmesiniz ama ürgüp ödemişle yine eski günlerine döner başka isim olsa ürgüp ü tanıyacak belediye personelini tanıyacak 2 yıl gecer ürgüp ün 1 gün dahi kaybedecek zamanı yok
Avatar
kapadokya - 5 yıl önce
sanırım belediye başkanın dan en cok calışan işciler menmun ciflik ciflik -))
Avatar
ürgüpsever - 5 yıl önce
haber başlıgına baktımda ürgüp ünde ürgüplünün de canı sıkkın diyo bu başkanı derinkuyunun secmeni gelip secmedi ya niye üzülüyolar onu anlamadım-)
Avatar
Evsahibi - 5 yıl önce
yeni genç, atak, aydın, girişimci ve güleryüzlü özelliklere sahip olmak güzelde, çıkar ilişkileri içerisinde olmayanını nereden bulucağız
Avatar
bekir odemis - 5 yıl önce @Misafir...
sayisiz panel ve konferanslara katildim bolgende belediye baskanligini biraktiktan sonra alaninda aktif baska varsa paylasalim bu benimegitimim emegim alin terim hepinize basarilar sevgiler