banner461

Uzmanlar Nevşehir Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisini Ziyaret Etti

Nevşehir Belediyesi Biyolojik Atık Arıtma Tesisini 10 kişilik yerli ve yabancı heyet ziyaret etti.

banner503
Uzmanlar Nevşehir Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisini Ziyaret Etti
03 Eylül 2015 Perşembe 21:21

banner143
banner134
 Nevşehir’de 2010 yılında hizmete kazandırılan Nevşehir Belediyesi Biyolojik Arıtma Tesisi’nde incelemelerde bulunan 10 kişilik yerli ve yabancılardan oluşan heyet, tesiste sürdürülen çalışmaların AB normlarına uygun bir mekanizma içerisinde değerlendirildiği mesajı verdi.

Nevşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü tarafından projelendirilen ve Türkiye genelindeki bu çerçeveli 300 proje içerisinde Avrupa Birliği’nin FAR komitesi tarafından yüksek maliyetli çevre yatırımlarından biri olarak değerlendirilerek, karşılıksız hibe yardım almaya hak kazanan 2 projeden biri olan Nevşehir Belediyesi Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’nde incelemelerde bulunan Avrupa Birliği(AB) , AB Bakanlığı , Avrupa Komisyonu, AB Komisyonu Türkiye delegasyonu, Hazine Müsteşarlığı ve Merkezi Finans ve İhale Birimi’nden oluşturulan 10 kişilik uzman heyet, tesiste incelemelerde bulundu.

Heyet üyelerine incelemeler öncesinde Nevşehir Belediyesi Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi yetkilileri tarafından, tesisteki çalışmalara ilişkin olarak bir sunum yapıldı.

Sunumun ardından tesisin bütün ünitelerini dolaşarak yetkililerden bilgiler alan heyet, tesisteki işleyişin AB normlarına uygun bir yapı içerisinde gerçekleştirildiği mesajı vererek, yöneticilere teşekkür etti.

Avrupa ülkelerindeki son teknolojik yöntemlerin uygulanacağı Türkiye’nin en önemli Atık Su Arıtma Tesislerinden biri olarak hizmete kazandırılan Nevşehir Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi, çevreye koku yaymayan özellikte bir ülke genelinde konumunda yer alıyor. 
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.