banner461
banner195

Vali Aktaş Derinkuyu’da Vatandaşlara Hitap Etti

Nevşehir Valisi İlhami  AKTAŞ, Derinkuyu İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğü önünde Demokrasi nöbeti tutan vatandaşlarla buluştu.

Vali Aktaş Derinkuyu’da Vatandaşlara Hitap Etti
30 Temmuz 2016 Cumartesi 13:59

banner143
banner134
Nevşehir Valisi İlhami  AKTAŞ, Derinkuyu İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğü önünde Demokrasi nöbeti tutan vatandaşlarla buluştu.

Demokrasi mitingine; Nevşehir Valisi İlhami AKTAŞ, İl Jandarma Alay Komutanı J.Kd.Alb.Metin ALKAYA, Derinkuyu Kaymakamı Vekili ve İl Vali Yardımcısı Ahmet SOLEY, İl Emniyet Müdürü Metin KALAYOĞLU, siyasi partilerin il ve ilçe başkanları, İl Genel Meclisi Başkanı Süleyman ÖZGÜN ve üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR, İlçe Garnizon Komutanı J.Asb.Kd.Bçvş.Sinan GÜNEL, Derinkuyu Belediye Başkanı Ahmet BALCI, Yazıhüyük Beldesi Belediye Başkanı Cengiz ÇAVDAR, İlçe Emniyet Amiri Mehmet ADANALI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı DÜNDAR, İlçe Müftüsü Ramazan GÖKMEN, AK Parti İl Başkanı M.Ali Tanrıver,İlçe Başkanı Salih Açıkgöz, Sivil toplum kuruluş temsilcileri ve Derinkuyu halkı katıldı.

Düzenlenen Demokrasi Şöleni, Kur’an-ı Kerim okumaları ve İlçe Müftüsü Ramazan GÖKMEN’in yaptığı dua ile başladı.

Vali AKTAŞ, darbe girişimine tepki için toplanan vatandaşlara hitap etti.

Vali AKTAŞ konuşmasında: “On beşinci gününü tamamladığımız memleketimize sahip çıkma, milli irademize sahip çıkma ve meydanlara sahip çıkma mücadelemiz demokrasi nöbetimize devlet ve millet olarak  devam ediyor.

Türk milleti olarak başta Sayın Cumhurbaşkanımızın da çağrısına uyarak hiçbir siyasi ayrım yapmadan 15 günde gösterdiğimiz bu ulvi davranışı bir süre daha devam ettireceğiz.Bu alçak saldırı daha önce dijital ortamlarda yaptıkları darbe planlarını yaptıkları dijital saldırıları gerçeğe dönüştürerek insanların üzerine mermi yağdırdıkları bu saldırılara millet olarak o kadar güzel cevaplar verdik ki tüm dünya bundan dehşet içerisinde dersini aldı.Bir metrekare toprağı tapusu olmayan binlerce yurttaşımız mevzu vatan olduğu zaman sanki kendi evine saldırı olmuş gibi dimdik ayakta durdu.Topun, merminin, tankların üzerine yürüdü bunun dünyada hiçbir örneği yoktur olmamıştır olmayacaktır da ve bu vatan sevgisi iman gücü bizde olduğu müddetçe bunlar hiçbir zaman başarılı olamayacaklardır.

Bundan bizlere de dersler düşüyor hiçbir zaman aklımızı kiraya vermeyeceğiz arkadaşlar hiçbir zaman ne olduğunu bilmediğimizin peşine gitmeyeceğiz.

Çocuklarımızı vatan ve millet sevgisi ile yetiştirmeliyiz çocuklarımızın bu tür oyunların içerisine düşmesine fırsat vermeyeceğiz. Vatanımızda dimdik ayakta durabilmemiz için çocuklarımızın eğitiminde öğretmenlerimize, imamlarımıza önemli görevler düşmektedir. İstiklal Marşında yazılanları, Necip FAZIL’ların söylediklerini Asım’ın gençliğini bu çocuklarımıza öğreteceğiz.

Sizler böyle devletinize vatanınıza sahip çıktığınız müddetçe bizlerde sizlerden aldığımız güçlerle sahtekâr hocaları ortaya çıkaracağız sahtekâr insanları da ortaya çıkaracağız, sizlerin verdiği desteklerle o insanları içimizden temizleyeceğiz inşallah.

Yöneticilerimiz başta Sayın Cumhurbaşkanımız, millet olarak Suriyelilerden, Afkanlılardan, Filistinlilerden, Bosna Hersekli soydaşlarımızdan, Kafkaslı soydaşlarımızdan aldığımız dualarla ayakta durduk inşallah. Yine onların ve sizlerin dualarıyla devletimizde milletimizde dimdik ayaktadır çelik gibi olacağız inşallah.” dedi.    

Şölende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, siyasi parti genel başkanlarının darbe teşebbüsün yapıldığı 15 Temmuz gecesinde darbecilere karşı basın yoluyla yaptıkları ilk tepkilerinin açıklama sunumu yapıldı.

Demokrasi şöleninde halka Türk bayrakları, ay yıldızlı balonlar, tişörtler dağıtıldı ayrıca su, yemek ve aşure ikramında bulunuldu.

 Gece geç saatlere kadar süren nöbette halk sık sık tekbirler getirdi daha sonra sema gösterileri ile devam etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.