banner461
banner195

Vali Savaş'tan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfına ziyaret

Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş ve Başkan Ünver'in yanı sıra Nevşehir Üniversitesi Mimarlık-Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Nesimi Aktaş, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fazıl Parlak'ın da katıldığı ziyarette, öğrenim birim sorumlusu Serdar Kuzugüden tarafından projeyle ilgili bilgi verildi.

Vali Savaş'tan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfına ziyaret
03 Aralık 2012 Pazartesi 14:52

banner143
banner134

     Birimlerinin, 401 gönüllü ile 7639 çocuğa eğitim verdiğini aktaran Kuzugüden, halen 38 gönüllü ile 450 çocuğun eğitiminin sürdüğünü, bu sayının yıl sonuna kadar 60 gönüllü, 600 öğrenciye çıkarılmasının planlandığını ifade etti.

 

    Öğrenim biriminde çocukların bazı sosyal etkinliklerle toplumsal hizmet anlayışına uygun, sorumluluk sahibi olmalarının hedeflendiğini belirten Kuzugüden, hiçbir maddi beklenti içerisinde olmayan gönüllülerin, uzmanlık alanlarında öğrencilerin ilkokul ve ortaokul derslerine de yardımcı olduklarını kaydetti.

 

    Ziyarette konuşan Vali Savaş, gönüllülük esasına göre büyük fedakarlık örneği gösteren gönüllülerin çalışmalarının her türlü takdirin üzerinde olduğunu belirtti.Hayatın içerisinde fark yaratabilmenin önem taşıdığına dikkati çeken Savaş, kamu kurumlarının daha nitelikli kişilerin yetiştirilmesine yönelik çalışmalarına bu tür vakıfların etkin yardımlar sağladığını kaydetti.

 

Eğitim verilen derslikleri de gezen Savaş ve beraberindekiler, öğrencilerle bir süre sohbet etti. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.