banner177
banner195

Vatandaşlar Bilinçlendirilecek, Çevre Kirliliği de Önlenecek

Avanos Belediyesi yaptığı çalışmalarla insanların ilgisini çekmeye devam ediyor. İnsanların ilgisine yönelik çalışmaların arasına bir yenisi daha eklendi.

Vatandaşlar Bilinçlendirilecek, Çevre Kirliliği de Önlenecek

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Avanos Belediyesi yaptığı çalışmalarla insanların ilgisini çekmeye devam ediyor. İnsanların ilgisine yönelik çalışmaların arasına bir yenisi daha eklendi.

Sokaklarda yerlere atılan ve bu nedenle hem çevre kirliliği hem de sağlık açısından tehlike oluşturan sigara izmaritleri ile mücadele etmek için bir proje geliştirildi. Çalışmanın temelini vatandaşların ilgi alanları belirleyecek. Proje kapsamında şehrin işlek noktalarına izmarit toplama panoları yerleştirilmeye başlandı.

Panolarda, “Sizce dünyanın en iyi futbolcusu kim?, En sevdiğiniz sinema oyuncusu kim?… gibi sorular yer alırken cevaplar sigara izmariti ile veriliyor. Panoların cevap kısımlarının altında yer alan bölümlere atılan izmaritler sonucu belirlerken uygulamayı eğlenceli ve dikkat çekici bir eyleme dönüştürüyor.

Avanos Belediyesi iş atölyelerinde belediye ekipleri tarafından tasarlanan ve imal edilen panolardan şehrin muhtelif alanlarına ilerleyen günlerde, farklı sorular içeren yaklaşık 10 adet pano daha yerleştirilecek.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15
Yükleniyor...

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.