banner461

Ve Özkonak'ta yeni sulama göleti çalışmaları başladı

DSİ 12.Bölge Müdürlüğü tarafından, Nevşehir'in Avanos ilçesine bağlı Özkonak kasabasında sulama göleti yapım çalışmalarına başlandı.

banner503
Ve Özkonak'ta yeni sulama göleti çalışmaları başladı
10 Ağustos 2018 Cuma 14:26

banner143
banner134

Nevşehir'in Avanos ilçesine bağlı Özkonak Belediye Başkanı İlker Yürekli, Özkonaklı hemşehrilerine yaklaşık 10 Trilyonluk dev yatırım müjdesi verdi. Özkonak Belediye Başkanı İlker Yürekli'nin, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile bizzat görüşmesinde Özkonak için istediği yeni sulama Göleti talebinin kabul edilmesinin ardından ön çalışmaların başlandığı belirtildi.

DSİ 12.Bölge Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında Nevşehir-Avanos Özkonak İmirbağları Göleti planlama işi için kaya ocağından alınan karot numuneler üzerinde Kalite Kontrol ve Laboratuvar Şube Müdürlüğü tarafından deneylere başlandığı ifade edildi.

Özkonak'ı her alanda kalkındırmak için gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkanı İlker Yürekli; "Bu gün hızla gelişen bir Özkonak görüyoruz. Özkonak artık kabuğunu kıran bir kasaba oldu. Markalaşma yolunda emin adımlarla yürümeye başlayan Özkonak kasabamızda ustalık döneminde yeni yatırımlarımız ile birçok projeyi tamamlıyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum" dedi.
Özkonak kasabasının büyük bir hayali daha gerçekleşiyor. Yürekli, "Bugün Özkonaklı hemşehrilerime yaklaşık 10 Trilyonluk yeni sulama Göletimizin müjdesini vermek istiyorum. Hayallerimiz süsleyen yeni Göletimiz Orman ve Su İşler Bakanlığı tarafından kabul edildi ve çalışmalara başlandı. Şimdiden kasabamıza hayırlı ve uğurlu olsun inşallah” dedi.  

Başkan Yürekli açıklamasında, takibimizde olan ve hayallerimiz süsleyen projemizi Özkonak kasabamıza kazanaracak olmanın mutluluğu içerisindeyiz, projemize destek ve katkılarını eksik etmeyen, Başta T.C Başkanı ve AK Parti Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN’a,  Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Sn. Veysel EROĞLU’a, Nevşehir İl Başkanımız Sn. Mustafa Rauf YANAR’a, Nevşehir Milletvekillerimiz Sn. Mustafa AÇIKGÖZ’e, Sn. Yücel Menekşe’ye, Şahsım ve Özkonak Halkı Adına Özkonak Belediye Başkanı Olarak Teşekkürlerimizi Sunarız. El ele, gönül gönüle birlikte çalışmanın yansımaları bunlar. Hayalimiz olan bu büyük vizyon projelerimiz hayata geçtiğinde biz de mutlu olacağız. Özkonak Yeni sulama göletimiz kasabamıza, ilçemize ve şehrimize hayırlı ve uğurlu olsun inşallah” dedi.

İşte Özkonak Belediye Başkanı İlker Yürekli'nin resmi sosyal paylaşım sitesinden yaptığı duyuru ile kasaba halkına müjdelediği o açıklama;

ÖZKONAK’IMIZA HAYIRLI OLSUN 27/10/2017 Tarihinde Orman ve Su İşler Bakanımız Prof. Dr. Sn. Veysel EROĞLU’nun Nevşehir Ziyaretinde, Şahsına Bizzat İlettiğimiz Talep Dosyamıza 02/11/2017 Tarihinde Bilgi Notuyla Belediyemize Dönüş Sağlanmıştır. Tüm Taleplerimizin Olumlu Sonuçlandığının Bilgisini Aldık. Taleplerimiz Doğrultusunda; 1) Özkonak’ımıza Yeni Bir Sulama Göleti Hayırlı Uğurlu Olsun.  2) Mevcut Göletimizin ve Çiftçilerimizin En Büyük Sıkıntısı Olan Kuraklığı Önlemek ve Sulu Tarımı Devamlı Kılabilmek İçin Aşılık Mevkisinden Su Aktarımının Yapılması.  3) Mevcut Göletimizden En Az İki Katı Verim Almak ve Suyun Tasarruflu Kullanılması Amacıyla Vanalara Su Sayaçlarının Takılması Uygun Görülmüştür. 

YENİ YATIRIMLARIMIZ ÖZKONAK’IMIZA HAYIRLI OLSUN.

İLKER YÜREKLİ ÖZKONAK BELEDİYE BAŞKANI 


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.