banner461
banner195

Yakut : Efendimiz büyüklere hürmet edilmesini istiyordu

AK Parti Nevşehir Milletvekili A.Adayı Op.Dr. Fatih Yakut, Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde yaşlıları ziyaret ederek özel olarak ilgilendi.

Yakut : Efendimiz büyüklere hürmet edilmesini istiyordu
21 Mart 2015 Cumartesi 11:56

banner143
banner134
AK Parti Nevşehir Milletvekili Aday Adayı Op.Dr. Fatih Yakut, "18-24 Mart “Yaşlılar Haftası" olması münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Yakut mesajında; “Ülkemizde her yıl 18–24 Mart tarihleri arası “Yaşlılar Haftası” olarak kutlanmaktadır.

  Yaşayan her insan için farklı mana ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız geçmişimiz ile köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlılarımıza ve onların sorunlarına sahip çıkmak insanlık ve yurttaşlık görevimizdir. Unutulmamalıdır ki, bu günün genç nüfusu yarının yaşlı nüfusunu oluşturacaktır. Bu nedenle yaşlılarımıza insan onuruna yakışır bir şekilde davranarak sevgi ve saygıda kusur etmemek aynı zamanda bir minnet borcudur. 

BÜYÜKLERE SAYGIMIZ SEVGİDENDİR ..!


"İnsan ilişkilerinde saygıya önem veren ve üzerinde hassasiyetle duran Allah Resûlü Sevgili Peygamber Efendimiz (s.a.s.) bunu, “Küçüklerimize merhamet etmeyen, büyüklerimize saygı göstermeyen bizden değildir.” (Buhârî, Edebü’l-Müfred, 354) ve benzeri hadisleri ile dile getirmiş, yaşantısı ile örnek olmuş, birinin saygı sınırlarını zorlandığını gördüğünde uyarmıştır..."

Yaşlılarımız bizim başımızın tacıdır. Onlar bizim tarihimizdir. Onları yaşatmak tarihimizi yaşatmak demektir. Toplumumuzun tarihsel birikimini günümüze yansıtmaları, milli kültür ve medeniyet değerlerimizin yarınlara ulaşmasına vesile olmaları dolayısı ile değerli büyüklerimiz, aile ve toplumsal hayatımızın en kıymetli hazineleridir. Toplumumuzu bugünlere ulaştıran yaşlılarımızın ekonomiye, kültürümüze ve yeni nesillere katkılarının bilincinde olarak, tüm büyüklerimizin Yaşlılar Haftasını kutluyorum” dedi.

Yakut'tan Yaşlılar Gününde Ziyaret...!

AK Parti Nevşehir Milletvekili A.Adayı Op.Dr. Fatih Yakut, Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde yaşlıları ziyaret ederek özel olarak ilgilendi. Büyüklere saygımız sevgimizden ileri gelmektedir diyen Yakut, yaşlılarla tek tek sohbet ederek, sağlık ve huzur dolu yıllar temennisinde bulundu.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Helal olsun - 3 yıl önce
Doktor Fatih Bey gibi, Doktor Levent Bey gibi doktorlarımız sayesinde ilgi alaka görüyoruz.
Avatar
varya - 3 yıl önce
Dr.levent abinin golgesi olamaz.