banner461
banner195

Yapay Zeka & Optimizayon Üst Sezgisel (Hyper-heuristic) Yaklaşım Konulu Panel Düzenlendi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Metalik Fikirler Kulübü tarafından ‘Yapay Zeka & Optimizayon Üst Sezgisel (Hyper-heuristic) Yaklaşım’ konulu panel düzenlendi.

Yapay Zeka & Optimizayon Üst Sezgisel (Hyper-heuristic) Yaklaşım Konulu Panel Düzenlendi
27 Ekim 2015 Salı 16:20

banner143
banner134
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Metalik Fikirler Kulübü tarafından ‘Yapay Zeka & Optimizayon  Üst Sezgisel (Hyper-heuristic) Yaklaşım’ konulu panel düzenlendi.

Üniversitemiz Prof. Dr. Filiz Kılıç Yerleşkesi Kongre ve Kültür Merkezi Lila Salonda üniversitemiz akademik ve idari personeli ile öğrencilerin dinleyici olarak yer aldığı panele; Nottingham Üniversitesinde görev yapmakta olan Dr. Ender Özcan ile üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gökhan Seçme konuşmacı olarak katıldı.  

Panelde zeka ve optimizasyon konuları ile ilgili konuşan Yrd. Doç. Dr. Gökhan Seçme, katılımcıları günlük hayatta ki yapay zeka uygulamalarına örnekler vererek bilgilendirdi.  

Son dönemde araştırmacıların büyük ilgi gösterdiği ‘Üst sezgisel (Hyper-heuristic) yöntemi’ ile ilgili bilgiler aktaran Dr. Ender Özcan ise, çeşitli uluslararası yarışmalarda şampiyonluk dereceleri kazanan Hyflex üst sezgiselini tanıttı.

Panel, soruların cevaplandırılması ve panelistlere plaketlerinin takdimi ile son buldu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.