banner461
banner195

Yardımlarda % 95 İsabetimiz Var

Nevşehir Muhtarlar Derneği Başkanı ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Hüseyin Altınışık, ilimizde dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere yapılan yardımların çok büyük bir oranının gerçek ihtiyaç sahiplerine yapıldığını dile getirdi.

Yardımlarda % 95 İsabetimiz Var
16 Aralık 2013 Pazartesi 10:34

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Muhtarlar Derneği Başkanı ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Hüseyin Altınışık, ilimizde dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere yapılan yardımların çok büyük bir oranının gerçek ihtiyaç sahiplerine yapıldığını dile getirdi.

Nevşehir Valiliği bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli heyeti başkanı Vali Yardımcı Vural Demirtaş’ın da bu konuda büyük bir hassasiyet içerisinde olduğunu kaydeden Nevşehir Muhtarlar Derneği Başkanı ve SYDV Mütevelli Heyet Üyesi Altınışık, “İlimizdeki ihtiyaç sahibi ailelere özellikle son aylarda kömür yardımlarının yapılması konusunda tüm mütevelli heyet üyelerimiz ve heyet başkanımız Sayın Vali Yardımcımız Vural Demirtaş çok büyük bir hassasiyet içerisinde yardımların gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için ince eleyip sık dokuyor. Bu yardımlar konusunda bizlere en çok sorulan sorulardan biri asgari ücretli çalışan bir kişinin ailesine bu yardımların neden yapıldığı?. Asgari ücretli olmasına karşın heyetimiz eğer o eve tek maaş giriyorsa bu tür yardımları yapıyoruz. Eğer bize başvuruda bulunan ve yardım talebinde bulunan eve iki maaş giriyorsa yardım yapılmıyor. 5 bin 500 ton dolayında kömürün % 95’lik bölümünün ilimizde gerçekten ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldığını söyleyebilirim. Fon gayet güzel çalışıyor” şeklinde konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.