banner461
banner195

Yaşar’a ‘Brütüs’ Yakış’tı...

Nevşehirli Eski konsolos Vahit Özdemir, Paralel Yapı’ya ait medyada sık sık hükümeti hedef alan Yaşar Yakış’a sert tepki göstererek, “Sen gerçek bir Brütüs’sün” dedi.

Yaşar’a ‘Brütüs’ Yakış’tı...
05 Nisan 2016 Salı 13:11

banner143
banner134
Avustralya’nın “MİKTA yılı” resepsiyonu ilginç bir diyaloğa sahne oldu. 31 Mart’ta düzenlenen resepsiyonu yerli ve yabancı birçok diplomat katıldı. Onlardan biri de eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış’tı.

Nevşehirli Emekli Konsolos Vahit Özdemir ile karşılaşan Yakış, hatır sordu. Bunun üzerine Özdemir, “Sen eli sıkılacak adam değilsin. AK Parti ve Sayın Cumhurbaşkanımıza ihanet ettin. Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde rüyanda bile göremeyeceğin mevkilere ulaştın. 3 ayda Dışişleri Bakanlığı görevini elini yüzüne bulaştırdın. Şimdi Tayyip Bey sayesinde ayda 10 bin TL emekli maaşı alıyorsun, ömür boyu diplomatik pasaport sahibisin, korumaların, makam aracın var” dedi.

ÇÜNKÜ ÇUKURSUN...

Özdemir, Yakış’a bakanlığı döneminde kendisinin yurt dışı tayinlerini engellediği ve kendisini siyasi kamuoyuna farklı lanse ettiği suçlamasında bulundu. Yakış ise “Olay senin bildiğin gibi değil, AK Parti’nin kurucusuyum. İçişleri Bakanlığı’na kuruluş dilekçesini ben verdim ama ben partiden attılar” diyerek kendisini savunmaya çalıştı. Bu sözler üzerine Özdemir, “Sen rahat durmadın, Sayın Cumhurbaşkanımızı arkadan hançerledin. Sen gerçek bir Brütüs’sün. Şu anda siyasi bir meftasın. Sana alçak diyemem çünkü çukursun” dedi. Yabancı diplomatlar hararetli tartışmayı görünce olaya müdahale etti.


Star Gazetesi

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.