banner461

Yaşlı, engelli yada hastaysanız seçimde sandık evinize geliyor

24 Haziran da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlerde seyyar sandık uygulaması ile artık Yaşlı, engelli yada hastalarda oy kullanabilecekler.

banner503
Yaşlı, engelli yada hastaysanız seçimde sandık evinize geliyor
04 Mayıs 2018 Cuma 20:36

banner143
banner134

YSK açıkladı ve 24 Haziran da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlerde seyyar sandık  uygulaması ile artık Yaşlı, engelli yada hastalarda oy kullanabilecekler.

Kayıt için Son gün 12 Mayıs!

Konuya ilişkin açıklamada bulunan 350 Evler Mahallesi muhtarı Salim Başbuğ açıklamasında; " Mahallemizde yaşayan vatandaşlarımız 24 Haziran da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlerde Seyyar Sandık Kuruluna Kayıt Olabilmek İçin Hastalığı Yada Engeli Sebebiyle Yatağa Bağımlı Olan Kişilerin Kimliklerini Bir Yakınlarının Muhtarlığa Gelip Form Doldurabilirler. Gelemeyenler Var İse Biz Yardımcı Olabiliriz." dedi.

YSK'nin seyyar sandık kurullarının oluşturulması ve oluşturulacak sandıklardaki oy kullanımına ilişkin kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, seyyar sandık kurulu seçmen listelerinde, hastalığı veya engeli sebebiyle yatağa bağımlı olan seçmenlerden sadece il ve ilçe merkezlerinde ikamet edenler kaydedilebilecek.

Karara göre, seyyar sandıklarda oy kullanabilmeleri için, hastalığı veya engeli sebebiyle yatağa bağımlı olan seçmenlerin bir yakını tarafından "www.ysk.gov.tr" internet adresinde bulunan "seyyar sandık kurulu talep formu" ile ilçe seçim kurulu başkanlığına veya ilçe seçim kurulu başkanlığına gönderilmek üzere muhtarlığa başvurulacak.

Başvurular, 2 Mayıs 2018 Çarşamba günü saat 08.00 ile 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü saat 17.00 arasında yapılacak. Başvuruda, seyyar sandık kurulu talep formu ile birlikte engeli nedeniyle yatağa bağımlı olduğu veya hastalığı sebebiyle yatağa bağımlı olduğu ibaresinin yer aldığı sağlık raporunun ibrazı gerekli olacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.