banner461
banner195

Yazıhüyük’te Yardım Seferberliği

Nevşehir'in Derinkuyu ilçesine bağlı Yazıhüyük Kasabamızda Suriyelilere, Yazıhüyük Belediyesi öncülüğünde yardım toplandı.

Yazıhüyük’te Yardım Seferberliği
17 Aralık 2015 Perşembe 13:26

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir'in Derinkuyu ilçesine bağlı Yazıhüyük Kasabamızda Suriyelilere, Yazıhüyük Belediyesi öncülüğünde yardım toplandı.

Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar, “Suriyeli kardeşlerimiz bu durumdayken evimizde sıcak ortamda rahat uyuyamıyoruz. Vicdanımız sızlıyor. Evleri  yok  yurtları yok bu soğukta ne yaparlar. Kardeşlerimize dua ediyoruz; zulüm ve işkence altında olan evlerini yurtlarını bırakan tüm kardeşlerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun. Belediye araçlarımızı ve Belediye personellerimizi Suriyeli kardeşlerimize yardım toplama  amaçlı görevlendirdik. Sağ olsun Kasaba halkımız en güzel şekilde yardımlaşma kampanyamıza sahip çıkarak gerekli yardımda bulundular. Yakın zamanda Suriye Bayır-Bucak Türkmen kardeşlerimize Yazıhüyük Kasabamızdan 1 Tır dolusu patates yardımımız ellerine ulaşacak. Ayrıca Yazıhüyük Kasabamız sınırları içerisinde bulunan 4 aile var. 7 çadır ve 24 kişi kalıyorlar. Onlarda zor durumdalar. Onlara da gerekli yardımları yaptık. Kasaba halkımız kardeşlerimize sahip çıktı. Kasabamız aile Hekimi Dr. Şahin Özkoç’ta sağ olsunlar küçük yaşta ki bebeleri ve çocukları muayene ederek gerekli ilaç tedavilerini uyguladılar. Müslüman olarak hepimizin 5 vakit namazımızda  Dünyadaki zulüm altındaki, tüm Müslüman kardeşlerimize hem dua; hem de maddi ve manevi yardımda bulunmamız gerekiyordu; bizde onu  yaptık” dedi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.