banner461
banner195

Yazıhüyük'ü sel vurdu okullar tatil edildi

Nevşehir'in Derinkuyu ilçesine bağlı Yazıhüyük kasabasında dün akşam saatlerinde başlayan ve yaklaşık dört saat süren şiddetli yağmur ve dolu sele neden oldu.

Yazıhüyük'ü sel vurdu okullar tatil edildi
01 Haziran 2015 Pazartesi 16:44

banner143
Yazıhüyük'te Sel Afeti Okullar 1 Gün Tatil‏
İlgili Galeriye Git
banner134
Yazıhüyük Kasabamızda dün akşam saatlerinde başlayan ve yaklaşık dört saat süren şiddetli yağmur ve dolu sele neden oldu.

Yazıhüyük'te Sel Afeti Okullar 1 Gün Tatil‏   

Aniden bastıran ve Bardaktan boşalırcasına yağan yağmur nedeniyle Yazıhüyük'te hayat durdu.

Yazıhüyüklü Vatandaşların evleri ve arazileri sel sularından korunabilmesi için Yazıhüyük Belediyesine  ait kepçenin yanı sıra çevre belediyelere ait  kepçeler ve yine İl Özel İdaresine ait dozer ve kepçeler gece geç saatlere kadar çalıştı.

Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz ÇAVDAR www.fibhaber.com'a yaptığı açıklamada, Yazıhüyük Kasabamızda çalışmalar sabaha kadar devam etti.Belediye hoparlörlerinde sık sık anoslar yapılarak kasaba da mal ve can kaybı olmaması için vatandaşlara uyarılar verildi. Sel suları tehlikelerine karşıda Yazıhüyük'te okullar bir gün tatil edildi.

Nevşehir Valimiz Sayın Meymet CEYLAN , İl Özel İdare Genel Sekreterimiz ve il genel meclis üyelerimiz  gece boyunca hep yanımızda olarak çalışmaları yerinden takip ettiler.  

Yazıhüyük Kasabamızda meydana gelen afette yanımızdan biran olsun ayrılmaya desteklerini esirgemeyen,Nevşehir Valimiz Sayın Mehmet CEYLAN'a Özel İdare Genel Sekreterimiz İsmail CİHAN’a Çevre Belediye Başkanlarımıza ve İl genel Meclis üyelerimize teşekkür ediyorum’’ dedi.

Selden Zarar Gören Yazıhüyük'te Hasar Tespit Çalışması Yapılacak...


Yazıhüyük Kasabasında dün akşam saatlerinde başlayan ve yaklaşık dört saat boyunca devam eden yağmurun zararları bugün tespit edileceği öğrenildi.

FİB AJANS olarak Tüm Yazıhüyük Kasabası halkına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
yazı - 3 yıl önce
Allahın verdiği ne yapılabilirki
Avatar
vatandaş - 3 yıl önce
geçmi̇ş olsun Allah beteri̇nden esi̇rgesi̇n
Avatar
Ahmet Aktaş - 3 yıl önce
ALLAH üteala biz insanları bazı imtihan eder bu imtihan Evlatla olur malla olur afetle olur rabbimiz beterinden saklasın ibret almamız ve bu mübarek günlerde rabbimize bol bol düa edelim ve rabbim beterinden saklasın Amin ve bütün kasabalı kardeşlerime geçmiş olsun diyorum ve ne yapalım mevlamdan geldi zira cana gelmemiş çok şükür mal yerine gelir ve telafisi mümkündür takrar geçmiş olsun istanbuldan çorapçı hfz. Ahmet.