banner461
banner195

Yaz'ın En ucuz meyvesi karpuz oldu

Kış aylarında kilosu 10 liraya kadar çıkan karpuz, yaz aylarının en ucuz meyvesi oldu. Nevşehir Pazarında şuan Karpuz kilosu 30 TL den satılıyor.

Yaz'ın En ucuz meyvesi karpuz oldu
17 Ağustos 2015 Pazartesi 15:47

banner143
banner134
Nevşehir de yetiştirilen yerli karpuzun kilosu 30 kuruşa kadar düştü.Nevşehir Pazarında şuan Karpuz kilosu 30 TL den satılıyor.

Nevşehir Sebzeciler Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Selim Özmen , Hasadı süren karpuzun, şu anda piyasada satılan en ucuz meyve olduğunu söyledi.

Başkan Özmen, tarlada 20 kuruşa satılabilen karpuzun, pazarda ve manavlarda kilosunun 30 kuruşu kadar düştüğünü kaydederek şu bilgileri verdi:

“Nevşehir'de yetişen yerli karpuzlar, ucuz ve kaliteli olduğu için piyasada büyük ilgi görüyor. Bu ilgiyi farkeden birçok büyük market, karpuz fiyatlarını 35-40 kuruşa kadar düşürdü. Pazarda da karpuz, kilosu ortalama 30 kuruştan satılıyor. Bazı bölgelerdeki fiyat farkı ise nakliyeden kaynaklanıyor.”

Nevşehir Sebzeciler Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Selim Özmen, hava sıcaklığının artmasının karpuz üreticisini olumsuz etkileyebileceğini de ifade ederek “hava sıcaklığı daha fazla artarsa tarladaki karpuzun sıcaktan yanma riski var. Bunu istemeyiz ama böyle bir risk var” diye konuştu.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Cc - 3 yıl önce
30 TL ucuz değil mi?