banner461
banner195

Yeni Konteynırlar Nisan’da Dağıtılacak

Nevşehir İl Özel idaresi Nevşehir genelinde çöplerin tek elden toplanarak bertaraf edilmesi konusundaki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Yeni Konteynırlar Nisan’da Dağıtılacak
25 Mart 2015 Çarşamba 16:09

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Özel idaresi Nevşehir genelinde çöplerin tek elden toplanarak bertaraf edilmesi konusundaki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

01 Eylül 2014 tarihinden itibaren özel idare tarafından il genelindeki 153 köye dağıtımı yapılan konteynırların ardından 1000 adet yeni konteynır alımının daha yapılacağı belirtildi.

Edinilen bilgiye göre; İl Özel idaresi genel sekreterliği tarafından önümüzdeki günlerde alımı yapılacak yeni konteynırlarla birlikte köylere dağıtılan konteynır sayısı 2 bin 413’e ulaşacak.

Nisan ayı içerisinde dağıtımı yapılması planlanan konteynırların köylerde çöp toplama çalışmalarının daha etkin yapılabilmesine önemli katkı sağlayacağı bildirildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ramazan - 3 yıl önce
aynı duyarlılığın şehir merkezinde de gösterilmesini istiyoruz.özellikle cami gibi ibadethanelerin etrafında çok çirkin çöp görüntüleri var.vatandaş olarak bizlere de görev düşüyor elbette.lakin konteynırlar neden konulmuyor. maliyetten mi kaçınılıyor yoksa konteynırlar çöp araçlarına zaman mı kaybettiriyor.neden aceba, yetkililerden isteğimiz, duyrulur.