banner461
banner195

Yeni Oluşacak Meclisten En Büyük Beklentimiz Yasamızın Çıkarılması

Nevşehir Bakkal ve bayiler Odası Başkanı Yaşar Göncü, Türkiye genelinde olduğu gibi son yıllarda ilimizde de artan Süper ve Hiper Marketlere tepki gösterdi.

Yeni Oluşacak Meclisten En Büyük Beklentimiz Yasamızın Çıkarılması
04 Mayıs 2015 Pazartesi 16:40

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Bakkal ve bayiler Odası Başkanı Yaşar Göncü, Türkiye genelinde olduğu gibi son yıllarda ilimizde de artan Süper ve Hiper Marketlere tepki gösterdi.

Ülkemizde mevcut koşullarda Bakkal esnafının büyük süper ve Hiper marketlerle mücadele edemediğine, her geçen yıl onlarca bakkal esnafının kepenk kapatmaya devam ettiğine dikkat çeken Nevşehir Bakkal ve Bayiler Odası Başkanı Yaşar Göncü, son yıllarda Türkiye genelinde olduğu gibi Nevşehir'de de büyük marketlerin ve alışveriş merkezlerinin sayısının hızla arttığını söyledi.

Bu durumun en çok küçük bakkal esnaflarını olumsuz etkilediğini ifade eden Göncü, oda başkanlığına seçildiği 1996 yılında bin 200 üyeye sahip iken bu gün üye sayısının bin 175 e düştüğünü açıkladı.

Göncü, "Son yıllarda büyük marketlere karşı bir yaşam mücadelesi veriyoruz. Bu mücadelede her geçen yıl birçok arkadaşımız kepenk kapatarak pes etme durumunda kalıyor. Ben bile kendi işyerimi kapatarak seyyar olarak çalışmaya başladım. İçerisinde bulunduğumuz durum hiçte iç açıcı değil. Şehrin dört bir yanı büyük marketler ile doldu. Bunlarında büyük bölümü büyük şehirlerden gelen sermayelerce oluşturulmuş. Bunların Nevşehir ekonomisine de önemli bir katkıları yok. Kullandıkları araçların lastiklerini bile buradan almıyorlar. Fiyatlar konusunda ise küçük bakkallar ile sanıldığı kadar bir fark yok. Bu nedenle vatandaşlarımızın bizlere sahip çıkmalarını istiyoruz. Seçim sonrasında yeni oluşacak Parlemento’dan en büyük beklentimiz yıllardır çıkarılamayan yasamızın çıkarılması" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.