banner461
banner195

Yeni Toki Bloklarında Çocuk Oyun Alanı Ve Dinlenme Parkı

Nevşehir Belediyesi tarafından Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki yeni TOKİ bloklarının bulunduğu alanda yapımı süren çocuk oyun alanı ve Dinlenme Parkı ,önümüzdeki günlerde hizmete kazandırılacak.

Yeni  Toki Bloklarında Çocuk Oyun  Alanı Ve Dinlenme Parkı
16 Kasım 2013 Cumartesi 13:20

banner143
Yeni  Toki Bloklarında Çocuk Oyun  Alanı Ve Dinlenme Parkı
İlgili Galeriye Git
banner134

 Nevşehir Belediyesi  tarafından Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki yeni TOKİ bloklarının bulunduğu alanda  yapımı süren çocuk oyun  alanı ve Dinlenme Parkı ,önümüzdeki günlerde hizmete kazandırılacak.

Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde çeşitli sosyal donatı alanları ile modern bir şehir yapılanmasının gerçekleştirildiği Yeni TOKİ bloklarında oturan vatandaşların boş zamanlarında dinlenebilmeleri ve çocukların da rahat ve güvenli  ortam içerisinde oyun oynamaları amacıyla Nevşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce geçtiğimiz günlerde başlatılan merkezin yapımı tüm hızıyla sürüyor.

Yaklaşık 3 bin 160 metrekarelik bir alanda oluşturulmaya çalışılan Çocuk Oyun Alanı ve Dinlenme Parkı içinde yürüyüş yollarının yapımı tamamlanırken bu alanda bölgede büyük bir boşlukta  doldurulacak.

VATANDAŞLAR İÇİN SOHBET MEKANI

Halen 3 bloktan oluşan yeni TOKİ bloklarında oturan vatandaşların bir araya gelipsohbet ederek vakitte geçirmeleri amacıyla ahşaptan kapalı bir alanında yapım çalışmaları aralıksız sürüyor.

Alanda çeşitli fidanların ve süs bitkilerinin de dikimi gerçekleşirken çocuk oyun alanı, oturma bankları, çocuk oyun grubu ve su havuzu da yer alıyor.

Yeni TOKİ bloklarındaki Çocuk Oyun Alanı ve Dinlenme Parkı’nın önümüzdeki günlerde tamamlanarak vatandaşların hizmetine kazandırılması hedefleniyor


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ERGEN - 4 yıl önce
adaletmi bu 50 yıllık mehmet akif ersoy mahallesinde bitane park yapılmamış dünkü tokiye neler yapılıyor adalet budur kaliba.
Avatar
NEVSEHIRLI - 4 yıl önce
ya ne parki parktan önemli̇ seylerde var daha dogru durust bi alt yapi yok yol yok sokak issiklari yok daglardan köpekler kurtlar iniyor halki resmen daga kaldirdilar....burdan belediye baskanina sessleniyorum yaptiginiz isi kontrol edin arkasinda durun adam gibi